Poznaliśmy złotych medalistów targów Taropak 2014

Opakowanie do umytych owoców i warzyw

Janfruit Sp. z o.o., Błędów
Zastosowanie toreb papierowych do pakowania żywności nie jest niczym nowym. Jednak w przypadku owoców i warzyw, a szczególnie umytych i gotowych do spożycia, prym wiodą folie i plastiki. Wyróżnione rozwiązanie pokazuje, że dobre wykorzystanie papieru i ekologicznej folii pozwala osiągnąć znakomite parametry przechowywanych produktów. Dzięki wykorzystaniu opakowania firmy Janfruit produkty będą dostępne do jedzenia bezpośrednio z opakowania bez konieczności mycia, co zwiększy ich dostępność w takich miejscach, jak np. stacje benzynowe. Dzięki biodegradowalności i biokompostowalności zmniejszy się zaśmiecanie środowiska naturalnego.

Taropak 2014Słój wielopoziomowy 710 i 1400

Klar Glass Sp. z o.o., Pobiedziska
Słoje MSJ to kolejna generacja opakowań. Stanowią innowacyjne rozwinięcie istniejących do tej pory wzorów. Bazują na prostej bryle, która po odpowiedniej modyfikacji nabiera niespotykanej do tej pory funkcjonalności. Możliwość niestandardowego ułożenia i piętrowania wyrobów daje nowe możliwości w prezentowaniu i kreowaniu produktu. Słoje MSJ łączą w sobie funkcjonalność prostotę oraz subtelną estetykę.

Taropak 2014Automat pakujący Polpak D2000ECO

Polpak, Stolno
Zgłaszający: Polpak Sp. z o.o., Warszawa

Automat pakujący Polpak D2000ECO jest nowością 2014 roku w ofercie firmy Polpak. Przeznaczony jest do produkcji opakowań stojących (stand-up pouch) zarówno do produktów sypkich, jak i płynów. Wykorzystuje innowacyjną i energooszczędną technologię zamiany głównych napędów pneumatycznych napędami z serwomotorami, dzięki czemu jest tańszy w produkcji i eksploatacji, prostszy w obsłudze oraz bardziej ekologiczny i przyjazny dla środowiska.

Taropak 2014Słoik kosmetyczny typu airless

Promens, Otwock
Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w technologii airless, Promens stworzył prestiżowy słoik bezpowietrzny łączący w sobie elegancję i zmysłowość oraz nowoczesność i funkcjonalność. Słoik Slidissime wyposażony jest w nowoczesny systemem pobierania kremu typu "touch & slide", który idealnie chroni zawartość przed kontaktem z otoczeniem i wydłuża jej przydatność. Słoik Slidissime jest dostępny w pojemności 50 ml w wersjach Diamond oraz Quartz.

Taropak 2014