Precyzyjne spawanie systemów odgazowywania awaryjnego

Odkrycie dalszego potencjału zastosowań

Oprócz uszczelnienia membrany zespół inżynierów firmy Herrmann zademonstrował inne potencjalne zastosowania technologii ultradźwiękowej, które mogą przyczynić się do szybkiej i bezpiecznej produkcji na masową skalę.

Wspólnie opracowano dalsze procesy zgrzewania, na przykład zgrzewanie plastikowej pokrywy systemu odgazowywania awaryjnego z plastikową obudową z uszczelnioną membraną. Firma KACO przywiązywała dużą wagę do połączenia materiałowego między dwoma elementami łączonymi. Wymóg ten został już wdrożony podczas pierwszych testów zgrzewania w laboratorium.

04-kaco-ultrasonic-welding-of-plastic-frame
Poprzez zgrzanie pokrywy z plastikową obudową zidentyfikowano i pomyślnie wdrożono drugi przypadek użycia ultradźwięków.

Nadaje się nawet do wkładania gniazdek

Aby zapewnić bezpieczeństwo akumulatora, w każdej skrzynce akumulatora zamontowano cztery takie nowo opracowane systemy odgazowywania awaryjnego. W tym celu dwa gniazdka na system są osadzone w plastikowej obudowie aplikacji. Ponieważ proces ten może być również realizowany za pomocą ultradźwięków, po konsultacji z zespołem Herrmann Ultraschall firma KACO zdecydowała się również w tym przypadku polegać na niezawodnym procesie łączenia.

Podczas wkładania gniazdek sonotroda leży bezpośrednio na nich i stymuluje je do wibracji za pomocą drgań ultradźwiękowych. Dźwięk jest przenoszony przez gniazdka do plastiku obudowy, powodując jego stopienie. Wytop wpływa do wgłębień w gniazdkach, tworząc mocne połączenie. Ten rodzaj wkładania jest delikatny dla materiału, a jednocześnie zapewnia doskonały wygląd.

05-kaco-emergency-degassing-system-by-kaco
Proces ultradźwiękowy został również pomyślnie opracowany w ścisłej koordynacji w celu umieszczenia gniazdek w plastikowej obudowie.

Ścisłe doradztwo otwiera pełny potencjał ultradźwięków

Wspólny projekt zgrzewania firm KACO i Herrmann ilustruje wszechstronność technologii zgrzewania ultradźwiękowego. Od uszczelniania membrany, przez zgrzewanie dwóch plastikowych komponentów po wkładanie gniazdek do obudowy, proces łączenia oferuje ogromną wartość dodaną na każdym etapie procesu dzięki precyzyjnym, czystym i szybkim połączeniom.

Kluczem jest doświadczony ekspert w dziedzinie ultradźwięków, który może ściśle współpracować z klientem, aby zidentyfikować jego potrzeby i doradzić w zakresie zastosowania technologii łączenia. Umożliwia to wykorzystanie pełnego potencjału zgrzewania ultradźwiękowego w ekonomicznej i wydajnej produkcji masowej.

Systemy odgazowywania awaryjnego ogniw akumulatorów

Kilka minut, które może zrobić różnicę: Systemy odgazowywania awaryjnego akumulatorów zapewniają strategiczne odpowietrzanie przegrzanego ogniwa w sytuacjach awaryjnych. Chociaż nie zapobiega to spaleniu ogniw akumulatora, opóźnia ten proces. Daje to pasażerom pojazdów elektrycznych wystarczająco dużo czasu na dotarcie w bezpieczne miejsce. Podczas gdy wiele systemów odgazowywania awaryjnego może być użytych tylko raz, firma KACO opracowała system przywracany, który może być używany wielokrotnie. Ma to tę zaletę, że jego funkcjonalność można przetestować i zweryfikować z wyprzedzeniem.