SABIC na targach Plastpol 2014

SABIC na targach Plastpol 2014
Na tegorocznych targach Plastpol spółka SABIC zaprezentuje szereg rozwiązań skierowanych dla przetwórców tworzyw produkujących wyroby dla branży opakowaniowej, elektrycznej, transportowej i wielu innych.

- Przemysł tworzyw sztucznych w Polsce szybko się rozwija - mówi Piotr Kwiecień, stojący na czele SABIC w Polsce. - Oprócz wzrostu popytu powoduje to również stały wzrost wymagań naszych klientów. Rynek coraz częściej potrzebuje materiałów, które mogą zaoferować łatwiejszą przetwarzalność, zróżnicowane możliwości oraz wyższą jakość wyrobów końcowych. Te potrzeby wynikają ze wzrostu nasycenia nowymi technologiami, wymagającymi użycia bardziej zaawansowanych tworzyw, co z kolei daje polskim producentom lepszą możliwość konkurowania na wymagającym europejskim rynku. Na targach Plastpol pokazujemy wiele materiałów, które powstały w wyniku naszej współpracy z odbiorcami i w odpowiedzi na ich potrzeby. Wiele z tych tworzyw to nowatorskie rozwiązania pozwalające naszym odbiorcom szybko się rozwijać.

Goście stoiska SABIC będą także mogli dowiedzieć się więcej na temat nowych materiałów z grupy certyfikowanych i odnawialnych poliolefin, posiadających certyfikat ISCC Plus. Owe certyfikaty, przyznane przez audytorów kontrolujących system bilansu masy, stanowią dowód na zrównoważony charakter nowych surowców. SABIC jest pierwszą firmą petrochemiczną, która jest w stanie produkować odnawialne PP i PE z drugiej generacji odnawialnych surowców niewywierających wpływu na łańcuch żywnościowy.

Innym tworzywem prezentowanym przez spółkę będzie SABIC HDPE Clarene do przetwarzania metodą rozdmuchu i wtrysku kompresyjnego. Ten materiał znacząco poprawia zarówno własności optyczne i estetyczne. Odpowiadając na trendy w przemyśle opakowaniowym SABIC HDPE Clarene umożliwia poprawę jasności oraz uwydatnia biel. Te właściwości umożliwiają tworzenie atrakcyjnych i zróżnicowanych opakowań o wysokiej jakości oraz wspierających pozytywną świadomość marki. Jak zapewniają przedstawiciele koncernu, tworzywo SABIC HDPE Clarene nadaje się do recyclingu i zachowuje swoje własności po tym procesie.

SABIC zaprezentuje w Kielcach także różnorodne tworzywa foliowe stosowane do pakowania żywności, napojów, jak również stosowane w segmencie ochrony zdrowia i przemyśle. SABIC oferuje odbiorcom nowe wielowarstwowe folie o wysokiej jakości oraz dobrych parametrach ekologicznych.

Kolejnym interesującym elementem prezentacji będą polimerowe rury SABIC Vestolen A RELY oraz rury polipropylenowe SABIC PP RELY. W związku z ciągłym wzrostem populacji miast, zapotrzebowanie na ulepszoną infrastrukturę szybko rośnie. Tego typu rury są coraz częściej wybierane do rozprowadzania miejskiej wody oraz w innych projektach na całym świecie, ze względu na ich długoterminową funkcjonalność i niezawodność.


Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska