Targi Innoform: Sukces napędzany pasją

Targi Innoform: Sukces napędzany…

Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego Innoform to jedyne w Polsce targi adresowane do branży formierskiej, organizowane w sercu polskiej Doliny Narzędziowej - Bydgoszczy. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 27- 29 września 2022 r. Z Beatą Snopkiewicz, project managerem targów rozmawiamy zarówno o tym wydarzeniu jak i całej ofercie wystawienniczej Targów w Krakowie.

Cofnijmy się do 2021 r. Wówczas Targi w Krakowie obchodziły jubileusz 25-lecia. W ciągu ćwierćwiecza z niewielkiej spółki stały się trzecim co do wielkości organizatorem targów branżowych w Polsce, które to wydarzenia odbywają się nie tylko w stolicy Małopolski. W czym tkwi klucz do takiego sukcesu?

Myślę, że na ten sukces złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim Targi w Krakowie tworzą ludzie, których napędza pasja. Tak było od samego początku, kiedy firmę założyli trzej wizjonerzy, którzy wcielili swoje marzenia w życie. Chęć tworzenia, odkrywania nowych możliwości, długofalowych relacji, łączenia nadal nas ekscytuje. Najważniejsze - robić to, co się lubi. Sukces też nie przyszedł sam, to wynik rzetelnej i ciężkiej pracy całego zespołu, który w tym momencie liczy ponad 50 osób. Każdy wie, co robić, i robi to na 102%. Wyróżnia nas też szczególna dbałość o klienta, relacje z partnerami i podwykonawcami. Z wieloma z nich współpracujemy od samego początku, z niektórymi nawiązały się silne więzi, wzajemnie się szanujemy i wspieramy. Słowo „lojalność” wiele dla nas znaczy i pewnie dlatego w tym momencie bazujemy na renomie - wielu naszych klientów rekomenduje nas jako rzetelnego, sprawdzonego organizatora nie tylko targów, ale też kongresów, konferencji i szkoleń.

Jednak rok 2021 wcale nie sprzyjał celebrowaniu rocznic. „Zamrożenie” branży targowej, przedłużająca się niepewność jutra oraz narastający stres nie napawały optymizmem.

To prawda. To był trudny rok. Celebrowaliśmy ćwierćwiecze firmy, mając cały czas z tyłu głowy niepewność. Rozpoczynaliśmy pracę nad projektami, nie wiedząc czy uda nam się je zrealizować. Odpowiedzieliśmy jednak na potrzeby klientów, korzystając z nowych technologii. Cel targów pozostał taki sam, ale zmieniliśmy sposób organizacji. Część naszych eventów była organizowana w formule online, jak targi Innoform, część była realizowana hybrydowo, jak Targi Książki. Jednak jubileusz ma swoje prawa; sprzyja planom, ale też pobudza do podsumowań. A u nas w ciągu tych 25 lat wiele się wydarzyło. Wspomnę choćby 2 fakty związane z moim zespołem. Zanim wybudowaliśmy EXPO Kraków nasze wydarzenia odbywały się w różnych lokalizacjach. Na przykład w roku 1999 Targi Eurotool zostały zorganizowane w niezwykłej scenerii Muzeum Lotnictwa - śnieg, mróz i samoloty wiszące nad obrabiarkami.

ciekawy-program-towarzyszacy-na-innoform
Konferencja branżowa towarzysząca Targom INNOFORM w 2020 r.

W 2014 r. unikatowa kopia smoka wawelskiego kwestowała na krakowskim Rynku, a następnie została zlicytowana w trakcie 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystko to dzięki wystawcom wspomnianych Targów Eurotool. Firma Scantech wykonała trójwymiarowy skan oryginalnej rzeźby i przygotowała projekt, na podstawie którego specjaliści z AEP Ajan Engineering Polska wykonali wierną replikę.

A jak obecnie wygląda kalendarz Targów w Krakowie?

Rokrocznie realizujemy kilkanaście imprez targowych. Część z nich to najważniejsze polskie branżowe wydarzenia. Za nami Targi Krakdent, które sprawiają, że Kraków przez 3 dni jest najważniejszym miejscem spotkań branży stomatologicznej. Jesienią przed nami Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które każdego roku budzą zainteresowanie dziesiątek tysięcy czytelników z całego kraju, HORECA skierowane do hotelarzy i restauratorów czy Targi Enoexpo pobudzające kubki smakowe znawców wina z najdalszych zakątków świata. Zapraszamy również na targi przemysłowe - Kompozyt-Expo, Symas/Maintenance, Fastener Poland no i oczywiście Targi INNOFORM. Zakończeniem sezonu motoryzacyjnego 2022 będzie Tuning Show Expo.


Czytaj więcej:
Targi 1261
Wywiad 292

Największy na południu Polski organizator
 

Największy na południu Polski organizator targów, konferencji, sympozjów i szkoleń, właściciel i operator EXPO Kraków

Polska