Targi Plastpol nadzieją na odbudowanie przerwanych łańcuchów dostaw

Targi Plastpol nadzieją na…

Firmy z całego świata szukają nowych łańcuchów dostaw i rynków zbytu. Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol w Targach Kielce wychodzą naprzeciw oczekiwaniom producentów, dystrybutorów i kontrahentów branży przetwórczej.

Targi Plastpol to najważniejsze wydarzenie targowe dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Edycja 2023 zapowiada się jako wydarzenie skupiające w sobie przedstawicieli każdego zakątka świata. Swoje produkty i usługi wystawią m.in. firmy z Turcji, Kataru, Niemiec, Włoch, Indii i krajów bałkańskich.

- To okazja do nawiązania współpracy, która rzadko pojawia się w Polsce - mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol - Obecna sytuacja rynkowa i polityczna na świecie zmusiła wiele sektorów gospodarki, w tym przemysł przetwórczy, do radykalnej zmiany podejścia do handlu i usług globalnych.

Przyszły rok w branży upłynie pod znakiem zamkniętego obiegu produkcyjnego. Obecna technologia pozwala na stworzenie maszyn operujących praktycznie bezpośrednio na plastiku z odzysku. To ogromna zmiana i dobra wiadomość dla sektora przetwórczego, ponieważ pozwala na całkowitą zmianę myślenia o przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Potwierdzają to analizy ogólnoświatowych instytucji działających w tej branży. - Przemysł tworzyw sztucznych nieustannie rozwija nowe technologie, które usprawniają proces produkcyjny, obejmując więcej materiałów pochodzących z recyklingu, mniej materiałów, projekty umożliwiające recykling i lepszą wydajność w celu lepszej ochrony żywności i napojów, znacznie zmniejszając ilość odpadów - Matt Seaholm, prezes organizacji Plastics Industry Association.


plastpol-5
Fot.: Targi Kielce

Ubiegłoroczna edycja targów Plastpol to prawie 400 firm z 26 krajów świata i niemal 10 tys. mkw powierzchni wystawienniczej. Targi Kielce odwiedziły m.in.: Engel, Arburg, KraussMaffei, Wittmann Battenfeld, Erema, Meusburger czy Evonik Industries. Silną reprezentację wystawiły także Włochy. W halach wystawią się: Moretto, Mepol, Confindustria Polonia czy Ambra Polymers.

Potencjał polskich targów przetwórczych dostrzegają także światowe instytucje. Zarówno Ambasada Angoli, jak i Qatar Development Bank wraz z Qatar Financial Centre zaprezentowały swój potencjał ekonomiczny i gospodarczy, nie tylko wystawiając się na targach, ale także organizując serie spotkań poświęconych możliwościom inwestycyjnym w tych krajach. Targi Kielce już od ponad ćwierć wieku oferują branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy przestrzeń do prowadzenia udanych spotkań biznesowych i zacieśniania kontaktów personalnych.

XXVII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol odbędą się 23-26 maja 2023 w Targach Kielce.

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska