Technologia znakowania bezpośredniego DPM firmy HDF


W przeciwieństwie do standardowych etykiet, DPM zapewnia też właściwie pełną eliminację ludzkich i maszynowych pomyłek. Kod jest bowiem zawsze odczytywany poprawnie. Tymczasem w przypadku etykiet wielokrotnie zdarzało się, ze ulegał on rozmazaniu przez co stawał się kompletnie nieczytelny.

To z czego najbardziej powinien cieszyć się użytkownik sięgający po omawianą technologię, to sytuacja, w której w łatwy sposób będzie mógł on przeprowadzić identyfikację konkretnego przedmiotu i opakowania.

Jak to osiągnąć?

Za sprawą skanowania kodu pojawia się cały zestaw najistotniejszych informacji o produkcie. W skład tego pakietu danych wchodzą m.in. wiadomości dotyczące producenta, czasu oraz miejsca wytworzenia produktu.

Co więcej, za sprawą DPM otrzymujemy też sposobność identyfikacji przedmiotu w razie jego kradzieży. Przy pomocy trwałego oznaczenia można bowiem prześledzić całą historię produktu - raz naniesionego kodu nie można już usunąć ani zmienić.

Na system DPM składają się takie urządzenia jak terminal i czytniki kodów, które przekazują zeskanowane informacje do bazy danych. Czytają one zarówno kody naniesione w technologii DPM jak i tradycyjne etykiety i RFID. Innym koniecznym urządzeniem potrzebnym do obsługi systemu są maszyny znakujące, za pomocą których odbywa się znakowania materiału w wybranej metodzie. Pozostałe urządzenia to aplikacja na komputer PC, która integruje wszystkie dane dostarczane przez użytkowników i urządzenia czytające kody DPM, a także weryfikator kodów DPM, czyli urządzenie wykorzystywane do sprawdzania poprawności kodów naniesionych w technologii DPM.

Spółka HDF, która zajmuje się wprowadzaniem technologii na polski rynek, może się pochwalić dziesięcioletnim doświadczeniem. Jej siedziba mieści się we Wrocławiu, a w biuro handlowe m.in. w Warszawie. Firma specjalizuje się w obsłudze innych podmiotów w zakresie systemów zarządzania i automatycznej identyfikacji. HDF jest liderem pod względem liczby opracowanych kodów kreskowych. Stworzyła system obsługujący ponad setkę ich rodzajów.

Czytaj więcej: Znakowanie 24 Technologie 458