Tworzywo E-por do produkcji fotelików samochodowych

Tworzywo E-por do produkcji fotelików samochodowych
Materiał pienisty E-por (spieniony interpolimer) od niedawna wykorzystywany do produkcji fotelików TRIFIX firmy Britax Römer zapewnia decydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa. Nowe tworzywo firmy BASF, stosowane do ochrony okolic szyi i głowy, jest mocne i jednocześnie elastyczne, odporne na pękanie. Dzięki temu spełnia najwyższe wymagania bezpieczeństwa materiałów przeznaczonych dla fotelików dziecięcych.

Schlaadt Plastics GmbH to wiodący producent elementów formowanych, który polecił firmie BRITAX RÖMER dobór materiałów do nowej wersji fotelika dziecięcego. -Tworzywo E-por jest bardziej stabilne od styropianu (EPS), co czyni z niego alternatywę dla spienionego polistyrenu - skomentował Thomas Weise, dyrektor sprzedaży Schlaadt Plastics. - Przeprowadzaliśmy testy nad tworzywami EPS oraz EPP (spieniony polipropylen), po długiej serii badań opowiedzieliśmy się za wyższością tworzywa E-por. -Najważniejszymi cechami tego piankowego granulatu są niskie koszty produkcji oraz odporność na uderzenia i napięcia.

fotelik samochodowy, tworzywo e-por


Ochrona wrażliwych okolic głowy i szyi
Powyżej przedstawione właściwości są szczególnie cenne, w sytuacji gdy materiały są stosowane do zabezpieczeń fotelików dziecięcych w zakresie wrażliwych obszarów głowy i szyi. Tylko kilka rodzajów pianek cząsteczkowych spełnia niezbędne najwyższe wymagania bezpieczeństwa.
Firma Britax Römer przekonała się o zaletach materiału E-por i po raz pierwszy wykorzystała piankę do produkcji swojego fotelika dziecięcego TRIFIX.

- Tworzywo E-por łączy w sobie najlepsze cechy materiałów EPP oraz EPS, dlatego też idealnie nadaje się do ochrony okolic głowy i szyi - stwierdził Thomas Kaiser, inżynier ds. rozwoju produktów TRIFIX w firmie BRITAX RÖMER.

Foteliki TRIFIX zostały zaprojektowane dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 4 roku życia. Siedzisko wykorzystuje nowy system ISOFIX+. Górny pasek ontażowy o nazwie Top Tether daje systemowi dodatkowy punkt kotwiący(oprócz dwóch mocowań ISOFIX), który zapewnia sztywne połączenie pomiędzy samochodem a fotelikiem bezpieczeństwa. Znacznie ogranicza to ruchy obrotowe fotelika, co wpływa na optymalizację bezpieczeństwa dziecka. Ponadto siedzisko waży tylko 10,8 kg, a jego 5-punktowy i anty-przechyłowy system zapięć zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i stabilność.

Fotelik dziecięcy TRIFIX firmy Britax Römer wygrał tegoroczny konkurs Red Dot Design Award oraz otrzymał ocenę "dobrą" (1,8) od agencji ochrony konsumentów Stiftung Warentest. Fotelik TRIFIX otrzymał również ocenę „dobrą” w teście ADAC (German Automobile Association), w którym badano w sumie 33 foteliki. Testy ADAC dotyczyły bezpieczeństwa, obsługi i ergonomii, jak również toksyczności, czyszczenia i przetwarzania.

E-por rozszerzalna pianka
Tworzywo E-por jest spienionym interpolimerem opartym na złożonej formule różnych polimerów, które oddziałują ze sobą, a także ze środkiem spieniającym. Jest odporną na pękanie pianką cząsteczkową, która jest również bardzo odporna na rozpuszczalniki. Wyjątkowo mocna i elastyczna pianka może być przechowywana, przetwarzana i poddawana recyklingowi w ten sam sposób jak tradycyjny Styropor. Materiał E-por nadaje się w szczególności do produkcji odpornych na uderzenia opakowań dla wysokiej jakości produktów elektronicznych, takich jak telewizory plazmowe/LED/LCD.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska