Tworzywo Ultradur High Speed


Portfolio Ultradur High Speed obejmuje w tej chwili 15 produktów o różnorakich właściwościach. Ultradur B4300 M12 High Speed wyróżnia się właściwościami termoprzewodzącymi 1 W/mK, dobrymi właściwościami mechanicznymi i dobrą zdolnością płynięcia. Może zastępować metal w obudowach, np. urządzeń sterujących. Przydaje się również w rozmaitych gniazdkach lub zamkach samochodowych.

Nowe produkty stwarzają ponadto coraz to inne możliwości projektowania form oraz tworzenia produktów o niskim współczynniku przewodzenia prądu. Gatunki o zmniejszonej palności, zawierające halogen, B4406 G2 / G4 / G6 High Speed sklasyfikowane są jako 0,75 mm wg UL 94 V0, podczas gdy pozbawiony halogenu B4400 G5 High Speed jako 1,5 mm wg UL 94 V0. Do grupy produktów o zmniejszonej palności zalicza się także B4406 G6 Q798 High Speed, oparty na niedrogich surowcach i posiadający dobre właściwości.

Dzięki Ultradur B4300 G3 High Speed BASF po raz pierwszy jest w stanie zaoferować produkt w 15 proc. wzmocniony włóknem szklanym, charakteryzujący się wysoką zdolnością płynięcia, a także idealnie nadający się do produkcji wtyczek, złącz i elementów obudów.

Zresztą wachlarz produktów obejmuje nie tylko te z sektora elektryczności i elektroniki i motoryzacji, ale też z wielu innych dziedzin i do wielu zastosowań. Przykładem może być tu prototyp czujnika kąta skrętu firmy Bosch. Został on wykonany z B4300 G6 LS High Speed, który może zostać laserowo zadrukowany.

Lepsza zdolność płynięcia produktów serii High Speed oznacza także mniejsze zużycie energii, co idealnie wpasowuje się w dyskusję na temat zmniejszania emisji CO2. Wykorzystanie na szeroką skalę Ultradur High Speed ma także kilka innych zalet. Np. materiały o dobrej zdolności płynięcia umożliwiają lepsze kształtowanie powierzchni, a w rezultacie większą swobodę projektowania. Niższe ciśnienie wtryskiwania zapobiega niepożądanemu przemieszczaniu przewodników płytek drukowanych. Koszty maleją, a produktywność wzrasta.

Dzięki nanododatkom barwniki rozmieszczone są bardziej jednolicie, co przekłada się na równomierne rozłożenie koloru i bardziej intensywną barwę przy zastosowaniu mniejszej ilości pigmentu. Oprócz tego nanododatki poprawiają właściwości przylegania PBT do metalowych powierzchni o niemal 50 procent oraz niemal dwukrotnie do miękkich powierzchni PTU.

Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne 739

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska