Verdessence RiceTouch - nowy biopolimer od BASF

Verdessence RiceTouch - nowy…

Absolutna nowość w rodzinie produktów Verdessence: BASF Care Creations wprowadza na rynek globalny nowy biopolimer - Verdessence RiceTouch. Ten zapewniający doznania sensoryczne drobnoziarnisty proszek pochodzenia roślinnego gwarantuje odczucie pudrowej lekkości i gładkości skóry oraz idealnie nadaje się do zastosowania w kosmetykach dających efekt matowego wykończenia. Doskonale nadaje się do zastosowania w różnych liniach kosmetyków naturalnych i organicznych, w tym do pielęgnacji twarzy i ciała, do pielęgnacji włosów i mycia ciała, a także w kosmetykach kolorowych i w produktach do opalania, przy jednoczesnym zmniejszeniu oleistości ich receptur.

Verdessence RiceTouch jest wytwarzany z ryżu niepochodzącego z upraw modyfikowanych genetycznie i charakteryzuje się wysoką jakością oraz doskonałą zdolnością pochłaniania substancji oleistych. Dzięki opcji łączenia tego biopolimeru z różnymi składnikami możliwe jest wyeliminowanie błyszczenia się skóry i zapewnienie efektu matującego. Dodatkowe korzyści to mniejsza lepkość i łatwiejsze rozprowadzanie. Ten sypki i niskopylący proszek charakteryzuje się niską liczbą drobnoustrojów.

Naturalna biodegradowalna alternatywa dla syntetycznych modyfikatorów sensorycznych

Podobnie jak inne produkty z gamy Verdessence, Verdessence RiceTouch nie ma sobie równych dzięki znacznym korzyściom w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ten produkowany na bazie składników pochodzących z naturalnych, całkowicie odnawialnych upraw biopolimer nie tylko łatwo ulega biodegradacji, ale również nie zawiera żadnych środków konserwujących. W trakcie procesu produkcji nie są wymagane żadne modyfikacje chemiczne.

- Doznania sensoryczne to ważny aspekt, który konsumenci biorą pod uwagę przy wyborze produktów kosmetycznych. Verdessence RiceTouch oferuje zalety alternatywnych produktów pochodzenia biologicznego, stanowiąc alternatywę dla syntetycznych modyfikatorów sensorycznych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że możemy dostarczyć składnik o wysokiej wydajności i doskonałych właściwościach sensorycznych, jednocześnie spełniając zapotrzebowanie na produkty kosmetyczne pozyskiwane ze źródeł zrównoważonych - mówi dr Natalia Chudinova, kierownik ds. marketingu w dziale rozwoju rynku produktów do pielęgnacji twarzy i ciała.

Verdessence RiceTouch może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi biopolimerami, takimi jak Verdessence Tara, Verdessence Alginate i Verdessence Xanthan, co umożliwia stworzenie szerokiej gamy produktów typu leave-on, w tym np. kremów i toników, dezodorantów przeciw nadmiernemu poceniu się, podkładów, cieni do powiek, suchych szamponów i produktów bezwodnych.

Verdessence należy do holistycznej gamy biopolimerów firmy stosowanych w produktach do higieny osobistej, wytwarzanych z surowców pozyskanych ze zrównoważonych źródeł. Dzięki niedawno wprowadzonemu znakowi towarowemu firma BASF dodatkowo rozszerzyła swoją gamę biopolimerów na produkty typu leave-on i rinse-off, a także ustanowiła punkt zwrotny w swoim zaangażowaniu na rzecz innowacji w tej dziedzinie. Wszystkie składniki wykorzystywane przy powstawaniu tej gamy produktów są wytwarzane z surowców naturalnych i odnawialnych oraz ulegają biodegradacji.