Wtryskarki przyszłości prezentuje Wittmann Battenfeld

Wtryskarki przyszłości prezentuje…
Integracja i pełna kontrola pracy wszystkich urządzeń, a także dalsze doskonalenie konstrukcji wtryskarek to hasła przyświecające rozwojowi Wittmann Battenfeld. Dążąc do optymalnego spełnienia wymagań stawianych przez naszych klientów firma nasza rozwija zarówno konstrukcje maszyn jak i ich współpracę z urządzeniami peryferyjnymi. Połączenie działań Wittmann i Battenfeld jest już dziś widoczne i wytycza nowe standardy w przetwórstwie tworzyw. Firma w ofercie wtryskarek posiada maszyny o siłach zamykania od 5 do 2000 ton i gramaturze wtrysku od 1,2 do 14.400 cm szesc. wtrysku, zarówno do mikro wtrysku jak i dużych detali.

Wtryskarki MicroPower 5-15t

Wtrysk mikro wyprasek to ciągle dynamicznie rozwijająca się grupa wymagająca maszyn o bardzo specjalnej konstrukcji. Od początku lat 80-tych ubiegłego wieku Wittmann Battenfeld konsekwentnie rozwija technologię wtrysku mikro. Wtryskarki MicroPower to jedyne w swym rodzaju konstrukcje, zaś Wittmann Battenfeld był prekursorem i pozostaje wiodącym dostawcą wyposażenia dla tego segmentu produkcji.

Wtryskarki MicroPower


MicroPower oferowane są z siłami zamykania 5 i 15t oraz z układami wtrysku o objętości 1,2 – 4 cm szesc. Na ostatnich targach K firma po raz zaprezentowała wtryskarkę MicroPower przeznaczoną do wtrysku dwukomponentowego 2-K. Maszyny MicroPower oferowane są także w wykonaniu do przetwórstwa proszków PIM, CIM lub płynnych silikonów LIM.

Wtryskarki energooszczędne EcoPower 55-300t

Energooszczędne, czyste i kompaktowe - to cechy maszyn elektrycznych EcoPower. Wtryskarki elektryczne to połączenie precyzji działania z najniższymi kosztami eksploatacji. Dzięki nowoczesnej konstrukcji, a także odpowiedniej organizacji produkcji Wittmann Battenfeld stworzył maszyny, których cena jest konkurencyjna w stosunku do wtryskarek hydraulicznych. Wtryskarki EcoPower posiadają bezpośrednie przeniesienie napędów i są pozbawione przekładni pasowych, co gwarantuje ich najwyższą dokładność i powtarzalność działania, bez potrzeby kalibracji.

Wtryskarki EcoPower oferowane są w dwóch wariantach budowy. Wersja EcoPower SE to maszyny w pełni elektryczne. Wersja podstawowa EcoPower posiada w standardowym wyposażeniu maszyny układ hydrauliczny umożliwiający obsługę form wtryskowych wyposażonych w rdzenie hydrauliczne. Rozwiązanie to pozwala naszym klientom na bezproblemowe przenoszenie produkcji z maszyn hydraulicznych na elektryczne, bez potrzeby dokonywania adaptacji form wtryskowych.

W roku 2016 Wittmann Battenfeld zaproponował swoim klientom wtryskarki EcoPower w wykonaniu specjalnie przygotowanym pod aplikacje medyczne.

Wtryskarki energooszczędne EcoPower

Elektryczne wtryskarki szybkobieżne EcoPower Xpress 400-500t

Począwszy od targów FAKUMA 2017 firma Wittmann Battenfeld wprowadza do swojej oferty nową wtryskarkę szybkobieżną, w pełni elektryczną. Maszyny EcoPower Xpress są oferowane z siłami zamykania 400 i 500t. Maszyny te dedykowane są dla produkcji opakowań i aplikacji wymagających krótkich czasów cyklu.

wtryskarki szybkobieżne EcoPower XpressWszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna