Wtryskarki przyszłości prezentuje Wittmann Battenfeld

Wtryskarki hydrauliczne SmartPower 25-350t

Wtryskarki hydrauliczne są najczęściej wykorzystywaną grupą maszyn do przetwórstwa tworzyw. Dzięki swej elastyczności mogą spełnić bardzo specyficzne wymagania produkcyjne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie napędów SerwoPower mogą zapewnić dodatkowo bardzo znaczące oszczędności w zużyciu energii. Wprowadzona do oferty w roku 2015 seria maszyn SmartPower to pierwsza wtryskarka hydrauliczna wyposażona w energooszczędny napęd wspomagany systemem odzysku energii z ruchów hamowania KERS.

Wtryskarki SmartPower to kolejna generacja maszyn hydraulicznych Wittmann Battenfeld. Nowa konstrukcja została opracowana z myślą o zapewnieniu użytkwonikom wtryskarek jeszcze lepszych warunków pracy, co potwierdzają parametry tych maszyn. Wtryskarki SmartPower posiadają np. bardzo duży rozstaw między kolumnami, co znacząco wyróżnia je w tej kategorii maszyn.

Wtryskarki hydrauliczne SmartPower

Wtryskarki kompaktowe MacroPower 400-2000t

Kompaktowe, modułowe i precyzyjne wtryskarki MacroPower o siłach zamykania 400-2000t to nowy wymiar najwyższej precyzji działania, szybkości, niewielkich gabarytów i modułowej konstrukcji, wśród dużych wtryskarek. W roku 2017 firma Wittmann Battenfeld uzupełniła swoją ofertę o wtryskarki o sile zamykania 1800-2000t. Poszerzenie asortymentu było możliwe również dzięki oddaniu do użytku nowego wyposażenia w zakładzie produkcyjnym w Kottingbrunn. W ostatnich latach firma Wittmann Battenfeld poczyniła bardzo znaczące inwestycje w infrastrukturę i wyposażenie zakładu produkcyjnego, co w konsekwencji pozwala nam na budowanie dużych maszyn z krótkimi czasami realizacji dostaw.

Wtryskarki kompaktowe MacroPower


Wtryskarki hybrydowe MacroPower E Hybrid 400-1100t

Wtryskarki MacroPower E budowane są w oparciu o wtryskarki MacroPower są jednak wyposażone w energooszczędny napęd SerwoPower, a także w pełni elektryczną jednostkę wtryskową. Cechą szczególną jest właśnie jednostka wtryskowa pozwalająca na realizację etapu wtrysku z szybkością 450 mm/sec. Precyzja działania, wysoka szybkość wtrysku połączona z niewielkim zużyciem energii to idealne rozwiązanie w produkcji opakowań i cienkościennych detali. W roku 2017 w ofercie firmy znalazły się maszyny o siłach zamykania 900 i 1100t.


Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna