Wtryskarki przyszłości prezentuje Wittmann Battenfeld

Wtryskarki szybkobieżne TMXpress 160-450

Produkcja opakowań wymaga coraz częściej stosowania specjalnych wtryskarek określanych mianem „szybkobieżne” W ofercie Wittmann Battenfeld znajdują się takie maszyny oznaczone jako TMXpress. Wtryskarki szybkobieżne to specjalna konstrukcja łącząca duże przyspieszenie i wysoką szybkość wtrysku z duża wydajnością plastyfikacji i krótkimi czasami ruchów maszyn. Stosowanie specjalnych układów plastyfikacji z ślimakami barierowo-mieszającymi, specjalnej konstrukcji akumulatorów do bardzo szybkiego wtrysku. Elektrycznego napędu ślimaka i realizacji ruchów równoległych to niektóre z cech tej konstrukcji. W roku 2017 roku zaprezentowana została nową konstrukcję w tej kategorii maszyn, tj. wtryskarkę w pełni elektryczną EcoPower Xpress, która cechy maszyn szybkobieżnych łączy z bardzo niewielkim poborem energii.

Wtryskarki szybkobieżne TMXpress

Wtryskarki pionowe Vertikal CM,VM, VM-R

Grupa wtryskarek pionowych obejmuje maszyny o różnych konstrukcjach, ze stołami stałymi, przesuwnymi i obrotowymi. Z jedną lub kilkoma jednostkami wtryskowymi, ustawionymi poziomo lub pionowo. Wtryskarki Vertikal to rozwiązania optymalnie dostosowane do wymagań naszych klientów. Często maszyny te powstają pod konkretne projekty realizowane przez naszych klientów. Szeroki wybór oferowanych maszyn pionowych pozwala nam na optymalne spełnienie oczekiwań projektu.

Wtryskarki pionowe Vertikal

Układ sterowania UNILOG B8 i platforma WITTMANN 4.0

W roku 2017 firma Wittmann Battenfeld wprowadziła do swojej oferty nowy układ sterowania UNILOG B8. Nowy sterownik opracowany został głównie z myślą o dalszym poszerzeniu możliwości integracji wtryskarki z urządzeniami peryferyjnymi. Opracowana przez Wittmann Battenfeld platforma WITTMANN 4.0 to rewolucyjna zmiana standardów łączenia urządzeń peryferyjnych z wtryskarką. Jej cechy zostały docenione podczas targów PLASTPOL 2016, gdzie została uhonorowana Medalem Targowym w kategorii "Maszyny do Przetwórstwa Tworzyw".

Platforma WITTMANN 4.0


Przyszłość rozwoju przetwórstwa tworzyw to także inteligenta wtryskarka, wspomagająca obsługującego w jego pracy. Już dziś jest to realizowane przez oferowane przez Wittmann Battenfeld tzw. Pakiety technologiczne. Maszyna samoczynnie reaguje na zmiany w warunkach prowadzenia procesu na etapie dozowania i wtrysku oraz automatycznie wprowadza korektę parametrów procesu. Maszyna myśląca za operatora jest faktem już dziś.

Nie tylko wtryskarki

Wittmann Battenfeld to nie tylko wspaniałe wtryskarki, to również wieloletnie doświadczenie pozwalające na zaoferowanie naszym klientom różnorodnych technologii wtrysku takich jak:
 • wtrysk wspomagany gazem AIRMOULD®
 • wtrysk wielokomponentowy
 • technologia termostatowania form VARIOMOLD
 • wtrysk detali spienionych CELLMOULD®
 • zdobienie wyprasek w technologii IML
 • zdobienie wyprasek w technologii IMD
 • wtrysk drewna IMWOOD (WPC`s)
 • obtrysk zaprasek
 • wtrysk płynnych silikonów LIM
 • wtrysk hermetycznych zamknięć IMIW
 • wtrysk proszków metali, ceramiki PIM (MIM, CIM)
 • wtrysk duroplastów
 • WITTMANN 4.0
WITTMANN BATTENFELD jest członkiem grupy WITTMANN i jest jednym z wiodących producentów wtryskarek i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma reprezentowana jest przez swych przedstawicieli w ponad 60-ciu krajach na całym świecie. Firma oferuje swym klientom pomoc, doradztwo w zakresie technologii wtrysku i innowacyjnych rozwiązań wymagających najwyższej precyzji.

Źródło: Wittmann Battenfeld Polska


Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna