Wyniki Grupy CIECH za trzeci kwartał 2017

Zgodnie ze strategią, w segmencie sodowym Grupa rozwija także pozostałe obszary biznesowe, czyli sodę oczyszczoną oraz sól. W niemieckich zakładach CIECH trwa obecnie inwestycja, której efektem będzie zwiększenie mocy produkcyjnych sody oczyszczonej, w tym sody przeznaczonej do hemodializ stosowanych przy chorobach nerek. W biznesie solnym realizowane są intensywne prace przy budowie nowoczesnego magazynu na produkty solne oraz przy rozbudowie linii produkcyjnych, której efektem będzie wprowadzenie do oferty CIECH soli do zmywarek i lizawek solnych dla zwierząt hodowlanych. Warto podkreślić, że Grupa CIECH już teraz jest jednym z liderów szybko rosnącego rynku produktów solnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii, a prowadzone działania mają na celu m.in. dalsze zwiększanie udziałów.

Pozytywne efekty prowadzonych działań wyraźnie widać w segmencie organicznym. Spółka CIECH Sarzyna z sezonu na sezon zwiększa przychody przy kurczącym się rynku środków ochrony roślin. W zakończonym we wrześniu sezonie 2017 sprzedaż wzrosła o ok. 20%, co oznacza jednocześnie zwiększenie udziałów rynkowych. Obecnie spółka posiada ok. 20 proc. udziałów w rynku herbicydów, a w przypadku produktów opartych na glifosacie - ok. 40 proc. rynku. Dodatkowo, cały czas prowadzone są projekty rejestracji nowych środków ochrony roślin w Polsce i za granicą, a także intensywne prace R&D nad nowymi produktami. W IV kwartale br. CIECH Sarzyna wprowadzi na rynek nawozy specjalistyczne oraz nowe produkty w ramach linii ZIEMOVIT (nawozy i środki ochrony roślin stosowane w przydomowych ogrodach, na balkonach i działkach), charakteryzujące się wysoką marżowością.

Gruntowne zmiany w biznesie żywic przynoszą efekty w postaci rosnącej rentowności sprzedaży wskutek zmiany portfela klientów i stawiania na produkty specjalistyczne, precyzyjnie dopasowane do potrzeb odbiorców.

W obszarze pianek poliuretanowych Grupa wciąż korzysta z silnego popytu ze strony producentów materacy i mebli tapicerowanych. Mimo wzrostu cen surowców i problemów z ich dostępnością wypracowała wyższe przychody i EBITDA.

Dzięki inwestycji w nowy magazyn bloków długich w kolejnych kwartałach wzrosną możliwości obsługi wyższego popytu przez CIECH Pianki.

Źródło: Grupa CIECH


brak
 

Soda kalcynowana, sól, nawozy fosforowe, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe, pianki i surowce do produkcji pianek i inne produkty chemiczne

Polska