Znaczenie folii biodegradowalnej Earth First PLA


Folie okienkowe w zastosowaniu do torebek do pieczywa
Ten kierunek zastosowania folii Earth First PLA o grubości od 20 my rozwija się bardzo dynamicznie. Folie PLA coraz częściej są stosowane z uwagi na ich własności przepuszczalności pary wodnej oraz własności ekologiczne i kompostowalność. Wzrastają wymagania odnośnie ekologii opakowań dużych odbiorców sieciowych, którzy w swoich kampaniach reklamowych coraz częściej argumentują troskę o środowisko. W tym kontekście opakowania z folii biodegradowalnych są elementem zdrowej żywności i wysokiej marki produktu.

Folie PLA wprowadziła, jako jedna z pierwszych, belgijska firma Carrefour Ponadto zrobiła to sieć Delhaize, włoski Coop, brytyjski Mark and Spencer oraz amerykańska sieć Wall-Mart.

Interesujący jest fakt, że w Belgii w, regionie Walonii, wprowadzono ustawę mówiącą, że od 2010 r. nie będzie można stosować w supermarketach toreb z tworzyw sztucznych. Stwarza to bardzo duży nacisk na wprowadzanie technologii i folii opartych na surowcach odnawialnych, biodegradowalnych i kompostowanych. Ten trend będzie z pewnością ulegał rozszerzeniu również w innych krajach UE, także w Polsce.

Firma Pakmar ma już w swojej ofercie torby z folii biodegradowalnych.

Czytaj więcej: Polilaktyd (PLA) 16 Folia 292

brak
 

Folie opakowaniowe, materiały poligraficzne, tworzywa sztuczne, urządzenia do pakowania

Polska