Znaczenie folii biodegradowalnej Earth First PLA


Najważniejszą cechą folii PLA jest ich kompostowalność. Oczywistością jest, że folie PLA mimo swoich zalet nie są w stanie zastąpić folii z tworzyw sztucznych z uwagi na ograniczenie podaży oraz cenę. Stwarzają one jednak nowy wymiar dla opakowań i z pewnością, z uwagi na ograniczenie dostępności, będą stosowane głównie do markowych produktów. Będą też jednym z elementów kształtowania wysokiej rangi produktu.

Nasza firma Pakmar służy pomocą w przeprowadzeniu prób z foliami biodegradowalnymi w doborze klejów i farb, danymi technicznymi, certyfikatami biodegradowalności i kompostowalności. Oferujemy też torebki foliowe z folii PLA dla produktów ekologicznych oraz torby supermarket.

Folie PLA zostały przetestowane i są używane w procesach laminowania z papierem, PLA/PLa, PET/PLA, PLA/Ldpe, PLA/folia Al. Do laminowania wymagane jest koronowanie dla uzyskania napięcia powierzchniowego w wysokości 42 dyn/cm. Stosowane mogą być procesy laminowania bezrozpuszczalnikowego oraz na bazie klejów wodnych. Pozwala to uzyskać nowe własności laminatów dla specyficznych zastosowań.

Marek Rosłon

Czytaj więcej: Polilaktyd (PLA) 16 Folia 292

brak
 

Folie opakowaniowe, materiały poligraficzne, tworzywa sztuczne, urządzenia do pakowania

Polska