Ampacet rozbudowuje fabrykę w Rosji

Ampacet rozbudowuje fabrykę…

Ampacet, czołowy światowy dostawca koncentratów barwiących i dodatków oraz usług i rozwiązań dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, wzmocni swoją obecność i obsługę na rynku rosyjskim poprzez rozbudowę swojego zakładu w Twerze w Rosji. Rozbudowany zakład uruchomił linię do produkcji dodatków na początku 2021 roku.

Zaprojektowana z naciskiem na bezpieczeństwo, ergonomię i wpływ na środowisko, nowa linia zawiera najnowszą technologię produkcji dodatków. Systemy energetyczne i wodne zostały zaprojektowane tak, aby wywierać minimalny wpływ na środowisko.

- Jakość firmy Ampacet w połączeniu z lokalnymi badaniami rynku umożliwi nam rozwój naszej działalności w Rosji i krajach EUG. Nasza głęboka znajomość rynku rosyjskiego oraz innowacyjne produkty firmy Ampacet pozwalają nam sprostać potrzebom klientów regionalnych - powiedział Alexei Fomtsov, dyrektor generalny Ampacet Rosja.

Firma Ampacet Rosja została założona w 2008 roku i zajmowała się produkcją przedmieszek kolorowych. Lokalizacja produkcji barwników w Rosji odniosła ogromny sukces, pomagając firmie Ampacet stać się liderem rynku w Rosji, obsługującym ponad 1200 przetwórców tworzyw sztucznych.

- Rynek w Rosji szybko się rozwija, a obecność lokalna jest kluczem do zapewnienia właściwej obsługi naszym klientom. Dzięki globalnemu zasięgowi, doskonałemu projektowi produktów, opłacalnym i zrównoważonym rozwiązaniom Ampacet jest w stanie jak najlepiej służyć naszym klientom na całym świecie - powiedział Marcello Bergamo, dyrektor zarządzający Ampacet Europe.

W 2017 roku Ampacet zainaugurował nową linię produkcyjną barwników w Dudelange w Luksemburgu, a w 2018 roku uruchomił nową linię do produkcji dodatków w Messancy w Belgii. W 2019 roku dzięki dodatkowym liniom firma podwoiła zdolności produkcyjne w Dudelange w Luksemburgu.

ampacet-tver-russia

Czytaj więcej:

Reportaże

Forum