Drukuj

Bianor realizował projekt dla Philipsa

Bianor realizował projekt dla Philipsa
Białostocki Bianor rozszerza swoją współpracę z koncernem Philipsa. Firma skończyła właśnie realizację wspólnego projektu.

Bianor dostarcza części i podzespoły do nowego, kwadratowego modelu ekspresu do kawy linii Senseo produkowanego przez Philipsa. Wczesne zaangażowanie przedsiębiorstwa z polskim oddziałem w Białymstoku przyniosło wiele udoskonaleń, które uprościły proces produkcji i tym samym obniżyły koszty. Bianor zapewnił wsparcie inżynieryjne zespołowi projektowemu Philips. Zgodnie z założeniami zaprojektował i zarządzał produkcją oraz wykorzystaniem 32 skomplikowanych form dla elementów powstających z tworzyw sztucznych.

Przedsięwzięcie, za które odpowiada Bianor obejmuje produkcję wszystkich tworzywowych części oraz montowanie trzech kluczowych podzespołów nowego ekspresu. Zadanie jest bardzo wymagające, zarówno z powodu złożoności technicznej jak i napiętego harmonogramu realizacji. Jednak dzięki bliskiej współpracy nowy produkt został już płynnie wprowadzony na światowy rynek.

Bianor realizował projekt dla Philipsa

Sukces tego projektu potwierdził kompetencje firmy w dziedzinie inżynierii i zarządzania projektami. Świadczy również o trafności zaangażowania producenta podzespołów już w fazie projektowania.

- Proaktywne podejście zespołu Bianor wniosło istotny wkład w rozwój i wdrożenie produktu. Wczesna współpraca inżynieryjna z podwykonawcą jest rozwiązaniem stosowanym przy tworzeniu nowych produktów. Pracownicy Bianoru włączają się do prac badawczych już na etapie projektowania i jeśli zachodzi taka potrzeba, mogą przejąć koordynację pełnego procesu produkcji. Wsparcie zespołu obejmuje nie tylko rozwiązania techniczne, ale także design, a nawet zmiany w technologii produkcji. Dzięki temu możliwe jest znaczne obniżenie kosztów wytworzenia oraz R&D. Dzięki wspólnemu prowadzeniu projektu możemy być pewni, że projekty nowych produktów zostaną tak zoptymalizowane, by ich wdrożenie nie generowało niepotrzebnych kosztów Zespół współpracujący z nami udoskonalił produkt w taki sposób by jego forma nie komplikowała procesu produkcyjnego. Otrzymaliśmy doskonałą usługę a projekt realizowany był bardzo sprawnie i bez zakłóceń – oceniają przedstawiciele koncernu Philips.

Bianor jest jednym z czołowych producentów na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Powstał w 1997 roku jako polsko - holenderskie joint venture. Specjalizuje się w produkcji części z tworzyw sztucznych urządzeń AGD dla znanych firm jak Bosch Siemens Hausgeräte, czy Philips. Zatrudnia łącznie około 320 osób. Produkcja miesięczna spółki to 12,2 mln detali z tworzyw.

Czytaj więcej: Rynek 820

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
Biznes Plus

Rosti Poland Sp. z o.o.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk