Bianor realizował projekt dla Philipsa

Bianor realizował projekt dla Philipsa
Białostocki Bianor rozszerza swoją współpracę z koncernem Philipsa. Firma skończyła właśnie realizację wspólnego projektu.

Bianor dostarcza części i podzespoły do nowego, kwadratowego modelu ekspresu do kawy linii Senseo produkowanego przez Philipsa. Wczesne zaangażowanie przedsiębiorstwa z polskim oddziałem w Białymstoku przyniosło wiele udoskonaleń, które uprościły proces produkcji i tym samym obniżyły koszty. Bianor zapewnił wsparcie inżynieryjne zespołowi projektowemu Philips. Zgodnie z założeniami zaprojektował i zarządzał produkcją oraz wykorzystaniem 32 skomplikowanych form dla elementów powstających z tworzyw sztucznych.

Przedsięwzięcie, za które odpowiada Bianor obejmuje produkcję wszystkich tworzywowych części oraz montowanie trzech kluczowych podzespołów nowego ekspresu. Zadanie jest bardzo wymagające, zarówno z powodu złożoności technicznej jak i napiętego harmonogramu realizacji. Jednak dzięki bliskiej współpracy nowy produkt został już płynnie wprowadzony na światowy rynek.

Bianor realizował projekt dla Philipsa

Sukces tego projektu potwierdził kompetencje firmy w dziedzinie inżynierii i zarządzania projektami. Świadczy również o trafności zaangażowania producenta podzespołów już w fazie projektowania.

- Proaktywne podejście zespołu Bianor wniosło istotny wkład w rozwój i wdrożenie produktu. Wczesna współpraca inżynieryjna z podwykonawcą jest rozwiązaniem stosowanym przy tworzeniu nowych produktów. Pracownicy Bianoru włączają się do prac badawczych już na etapie projektowania i jeśli zachodzi taka potrzeba, mogą przejąć koordynację pełnego procesu produkcji. Wsparcie zespołu obejmuje nie tylko rozwiązania techniczne, ale także design, a nawet zmiany w technologii produkcji. Dzięki temu możliwe jest znaczne obniżenie kosztów wytworzenia oraz R&D. Dzięki wspólnemu prowadzeniu projektu możemy być pewni, że projekty nowych produktów zostaną tak zoptymalizowane, by ich wdrożenie nie generowało niepotrzebnych kosztów Zespół współpracujący z nami udoskonalił produkt w taki sposób by jego forma nie komplikowała procesu produkcyjnego. Otrzymaliśmy doskonałą usługę a projekt realizowany był bardzo sprawnie i bez zakłóceń – oceniają przedstawiciele koncernu Philips.

Bianor jest jednym z czołowych producentów na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Powstał w 1997 roku jako polsko - holenderskie joint venture. Specjalizuje się w produkcji części z tworzyw sztucznych urządzeń AGD dla znanych firm jak Bosch Siemens Hausgeräte, czy Philips. Zatrudnia łącznie około 320 osób. Produkcja miesięczna spółki to 12,2 mln detali z tworzyw.

Czytaj więcej: Rynek 830

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska


Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże