Bianor wybuduje nową fabrykę

Bianor wybuduje nową fabrykę
Nowa inwestycja firmy Bianor. Uruchomi ona w Białymstoku zakład produkcyjny, w którym powstawać będą formowane wtryskowo części z tworzyw sztucznych m.in. dla branży AGD.

Wartość inwestycji Bianora szacowana jest na 16 mln zł. Zakład powstanie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co skutkować będzie wieloma udogodnieniami dla inwestora, m.in. przywilejami podatkowymi. Finisz inwestycji przewidziany jest na połowę przyszłego roku.

Bianor inwestuje, bo ma ku temu korzystną koniunkturę. Ubiegły rok skończył na wyraźnym plusie, zwiększył liczbę swoich odbiorców, wszedł w nowe dla siebie branże i zróżnicował strukturę odbiorców. Podobnie dobry klimat ma się utrzymać także w najbliższej przyszłości, więc zwiększenie mocy produkcyjnych jest zrozumiałe. - By zapewnić ciągły rozwój Bianoru, powinniśmy ulepszyć i rozbudować naszą istniejącą fabrykę. Jednak w naszej opinii, korzystniejszym rozwiązaniem będzie wybudowanie nowej fabryki, spełniającej najwyższe wymogi jakościowe i ekologiczne, a dodatkowo dającej możliwość rozwoju w przyszłości – mówi Hans de Haas, prezes zarządu Bianoru.

- Nowy zakład to nie tylko miejsce, gdzie będziemy produkować, ale także udoskonalać nasze wyroby w specjalnie do tego przeznaczonym Centrum Rozwoju Produktu.
Wcześniej Bianor zapowiadał, że jego plany skupią się na inwestycji na Białorusi. Jednakże przedstawiciele spółki twierdzą, że białostocki projekt nie koliduje z ambicjami firmy dotyczącymi kierunku wschodniego, a jest równorzędną częścią strategii rozwoju. Jednym z jej kluczowych kierunków jest zwiększenie obecności na rynku rosyjskim.

Aktualnie Bianor wytwarza 5,2 mln produktów w ciągu miesiąca. Produkcja odbywa się na 56 nowoczesnych wtryskarkach o sile zamknięcia od 50 do 900 ton. Miesięcznie wykorzystuje ok. 900 ton surowca. Odbiorcami firmy są m.in. takie międzynarodowe koncerny jak Philips, Bosch-Siemens, na potrzeby których białostocki zakład produkuje elementy urządzeń AGD. Ponadto dla Newell Rubbermaid Bianor tworzy foteliki samochodowe, dla Makity obudowy do elektronarzędzi, a dla MeadWestvaco oraz AGI Amaray opakowania konsumenckie.

Czytaj więcej: Inwestycje 718

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
 

Aktualizacja

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska