Bianor zwiększa współpracę z japońską Makitą

Bianor zwiększa współpracę z japońską Makitą
Makita, wiodący producent elektronarzędzi na świecie, wybrał białostocki Bianor na wykonawcę części do nowego portfolio swoich produktów. Jest to kolejna umowa jaką zawarły ze sobą obie firmy.

Na podstawie nowego kontraktu Bianor zajmie się formowaniem części i elementów z tworzyw sztucznych do nowych produktów Makity, firmy będącej liderem na rynku elektronarzędzi profesjonalnych. Japoński koncern produkuje takie urządzenia jak wiertarki, kompresory, młoty udarowo-obrotowe oraz pilarki spalinowe. Jego roczny obrót to blisko 1,5 mld euro. Bianor obok nowych zleceń będzie kontynuował formowanie osłon, obudów i mocowań do produktów koncernu.

Jak tłumaczą przedstawiciele działającej w Polsce firmy, wybór fabryki z Białegostoku na strategicznego dostawcę nie był przypadkowy. - To, że Makita zaufała nam przy swoim nowym projekcie, stanowi dla nas bardzo duże wyróżnienie. Współpraca z tym japońskim przedsiębiorstwem pokazuje nasze zdolności budowania partnerstwa z klientem opartego na wydajności i dbałości o relacje. Potrafimy sprostać rygorystycznym wymogom utrzymywania najwyższych standardów produkcji, wydajności, dokładności oraz terminowości przy wyjątkowo dokładnych kontrolach. Nowy kontrakt z Makita dowodzi, że dotychczasowa współpraca została oceniona bardzo wysoko – tłumaczy Hans de Haas, CEO Bianor.

Bianor zwiększa współpracę z japońską Makitą

Nowe zamówienie Makity jest również efektem znajomości japońskiego stylu pracy i zarządzania. Prezes Bianor, Hans de Haas, spędził ponad trzy lata w Azji Południowo-Wschodniej i Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie zdobywał wiedzę na temat tamtejszego pojmowania biznesu. - Jak mawiają Japończycy: nikt nie odkryje, jak najlepiej robić daną rzecz, jeśli nie kocha jej robienia. Myślę, że sukces zawdzięczamy naszemu zaangażowaniu w każdy projekt i temu, że czerpiąc satysfakcję z naszej pracy, jesteśmy po prostu dobrzy w tym co, robimy - dodaje Hans de Haas.

Bianor jest jednym z czołowych producentów na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Powstał w 1997 r. jako polsko - holenderskie joint venture. Specjalizuje się w produkcji części z tworzyw sztucznych do urządzeń AGD dla znanych firm jak Bosch Siemens-Hausgeräte, czy Philips. Produkuje także obudowy do wiertarek dla Makity oraz opakowania konsumenckie dla MeadWestvaco. Bianor zatrudnia około 320 osób. Produkcja miesięczna spółki to 12,2 mln detali.

Czytaj więcej: Umowy 120 Inwestycje 714

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska