Boryszew chce inwestować w przemysł wtryskowy

Boryszew chce inwestować w przemysł wtryskowy
Boryszew zapowiedział kolejne inwestycje w branży tworzyw sztucznych.

Miejsce, w którym notowany na giełdzie podmiot chce inwestować jest Toruń i tamtejsze tereny Elany, oddziału wchodzącego w skład grupy Boryszew.

Boryszew chce w przeciągu niecałego roku uruchomić w Toruniu produkcję regranulatu, czyli surowca używanego przy produkcji elementów wtryskowych. Do Torunia przeniesiona miałaby być część niemieckiej produkcji motoryzacyjnej. Chodzi o zakłady firmy Ymos, która jest wiodącym europejskim producentem elementów tworzywowych, galwanizowanych i chromowanych dla sektora automotive, w tym kompletnych zestawów otwierania drzwi samochodowych. Głównymi finalnymi odbiorcami tego asortymentu są takie koncerny jak Volkswaen, Audi, Daimler, Bentley oraz Rolls – Royce.

Czas pokaże czy te plany Boryszewa co do Torunia uda się zrealizować. Kilkanaście miesięcy temu bardzo głośno było bowiem o wybudowaniu przez Boryszew w tym mieście Biznes Park Elana, czyli innowacyjnego technoparku w postaci kompleksu laboratoriów i biur dla firm, uczelni technicznych, jednostek badawczych i instytucji z otoczenia biznesu. Jesienią Boryszew wycofał się z tych pomysłów.


brak
 

BORYGO, kleje, chemia, drzwi, opakowania EPS i EPP, opakowania PE, łubianki, wiadra

Polska