CIBA w rękach BASF

BASF Polska przejął firmę Ciba. To efekt globalnego przejęcia spółki przez chemicznego giganta.

- Bardzo się cieszę, że dzięki nowym współpracownikom oraz produktom firmy Ciba, które tak dobrze uzupełniają nasze własne, w jeszcze większym stopniu podkreślimy obecność na polskim rynku. Dla naszych klientów i partnerów handlowych to również dobra wiadomość - ocenia dr Michael Hepp, prezes BASF Polska.

Przejęcie oznacza, że BASF Polska powitała w Warszawie 12 nowych pracowników z firmy Ciba.

Globalne przejęcie firmy CIBA było realizowane przez BASF od kilku miesięcy. W połowie września ubiegłego roku BASF ujawnił swoje plany przejęcia Ciba. Krok ten umożliwia BASF rozszerzenie palety produktów oraz umocnienie wiodącej pozycji wśród producentów chemii specjalistycznej. Ponadto dzięki przejęciu BASF stanie się jednym z największych dostawców chemii papierniczej. Koncern zamierza w całości włączyć firmę Ciba do swojej Grupy. Proces integracji rozpoczyna tzw. „faza odkrywania”. W tej fazie grupy złożone z pracowników obu firm będą wspólnie analizować zintegrowane jednostki. Jednocześnie należy opracować strategię dla zintegrowanych działów, odpowiadającą potrzebom rynku. Opierająca się na wynikach tej analizy integracja operacyjna rozpocznie się w lipcu 2009 r.

Ciba jest wiodącym międzynarodowym przedsiębiorstwem, zajmującym się dostarczaniem m.in. dodatków do tworzyw sztucznych i powłok. Produkty CIBA poprawiają jakość życia - dzięki nim firma zapewnia wydajność, ochronę, kolor i trwałość tworzyw sztucznych, papieru, samochodów, budowli, środków czystości i higieny osobistej itd. Firma Ciba posiada oddziały w ponad 120 krajach na świecie i dokłada wszelkich starań, aby utrzymać wiodącą pozycję na wybranych rynkach. W 2008 r. koncern osiągnął obroty w wysokości 5,9 miliarda franków szwajcarskich oraz przeznaczył 230 milionów franków szwajcarskich na badania i rozwój.

Czytaj więcej: Przejęcia 183 Rynek 830

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska