Central European Plastics Meeting 2022 już we wrześniu

Central European Plastics…

Tegoroczna edycja konferencji Central European Plastics Meeting (CEPM) odbędzie się w dniach 13 - 14 września br. Tym razem organizator wydarzenia, węgierska firma konsultingowa myCEPPI, zajmująca się analizą rynku polimerów, skupiająca się w szczególności na Europie Środkowej, zaprasza uczestników do Budapesztu.

Konferencja odbędzie się w centrum konferencyjnym będącym częścią Várkert Bazár - odrestaurowanego kompleksu budynków w stylu neorenesansowym, znajdującego się w pobliżu budapeszteńskiego Zamku Królewskiego.

Tegoroczne spotkanie CEPM składa się z trzech sekcji.

Live Polymer Market - to okazja do bezpośrednich rozmów z dostawcami surowców z regionu Europy Środkowej. Swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele firm: Axia Plastics, Bage Plastics, Balkan Polymers, Bamberger Polymers, Biesterfeld, Bridge Polymers, Coral Chemicals, Elektrorecykling Polska, Explast, Hip-Petrohemija, Hipol, Holofon, KD Feddersen, Lach-Ner, Litchema, ML Polyolefins, MOL Group/Hungary, MOL Group/Slovnaft, NCT, Orbit Polymers, PCC Plastic, Plastoplan, PMB Industries, Prime Plastics, Resinex, Romcarbon, Sabic, Snetor, TER Plastics, Toyota Tsusho, Ultrapolymers, Unipetrol, Vailendas, Valplast i Virmebas. W trakcie kilkunastominutowych spotkań dostawcy polimerów, oraz maszyn do przetwórstwa będą mieli możliwość indywidualnie porozmawiać przy swoich stolikach z potencjalnymi klientami.

W trakcie konferencji „Polimery cyrkularne - perspektywa środkowoeuropejska”, która odbędzie się 13 września w godzinach 13.30 - 15.30 poruszone zostaną m. in. tematy dotyczące perspektyw rynku polimerów w regionie oraz efektywności i samowystarczalności przemysłu tworzyw sztucznych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Wśród prelegentów znajdą się László Bűdy - dyrektor generalny myCEPPI, Máté Tóth - ekspert rynku energii, Cristinel Dobrota z rumuńskiej firmy Romcarbon produkującej opakowania z tworzyw sztucznych, Bence Körmendi - przedstawiciel węgierskiego koncernu MOL oraz Krzysztof Nowosielski, dyrektor handlowy polskiego producenta recyklatów ML Polyolefins.

Wystawa „Maszyny i technologie do przetwórstwa tworzyw sztucznych” to tradycyjnie towarzysząca konferencji przestrzeń, na której znajdują się stoiska firm prezentujących swoje rozwiązania dla branży przetwórczej. W tym roku będą to m. in. Wittmann Battenfeld, Fimic, Selex Industrial, Shimadzu, Caspro, Grafe.

Portal Plastech.pl jest od lat partnerem medialnym konferencji CEPM od 2018 r..

Jak przyznaje László Bűdy, zaproponowany przez myCEPPI format spotkań branży tworzywowej co roku przekracza oczekiwania organizatorów. - Jak wynika z dotychczasowych frekwencji środkowoeuropejska branża tworzyw potrzebuje spotkań i osobistych relacji – mówi dyrektor myCEPPI.

- CEPM jest wydarzeniem trzypoziomowym. „Szkielet” stanowią spotkania B2B; to tutaj goście, którzy chcą sprzedawać produkty i usługi ze swojej oferty (HOST) i potencjalni kupujący nawiązują kontakt w dobrze zorganizowanych warunkach. Ważną częścią wydarzenia jest konferencja, na której będziemy teraz rozmawiać o największych wyzwaniach stojących przed branżą. Odbędzie się również mała wystawa – wyjaśnia Andrea Nagy, project manager w myCEPPI. - Oprócz części formalnej najważniejsze jest to, że społeczność którą zaczęliśmy tworzyć nadal się rozwija i nabiera kształtu. Tej integracji służy wieczorne spotkanie nieformalne, które jest chyba najistotniejszą i najbardziej zapadającą w pamięć częścią wydarzenia. W tym roku będzie to magiczna kolacja na statku na Dunaju - dodaje Andrea Nagy.

Data: 13.09 - 14.09.2022

Miejsce: Várkert Bazár, Ybl Miklós tér 2-6, 1013 Budapeszt, Węgry

Więcej informacji na temat tegorocznej konferencji można znaleźć na stronie: plasticsmeeting.com