Druga edycja targów PAKFOOD

Druga edycja targów PAKFOOD
Trwają przygotowania do drugiej edycji targów PAKFOOD. Odbędą się one w Poznaniu we wrześniu tego roku.

PAKFOOD to nowa impreza w branży opakowaniowej. Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują ją od 2007 r. Wystawa odbywa się co dwa lata, na przemian z targami Taropak. Termin tegorocznej edycji to 14 - 17 września.

- PAKFOOD to wydarzenie powstałe z jednej strony z myślą o przedstawicielach zakładów produkcyjnych i firm handlowych sektora spożywczego, a z drugiej dla branży poligraficznej. W pierwszej edycji targów udział wzięło niemal 200 wystawców z 18 krajów. Ekspozycje przygotowane na powierzchni 6,5 tys. mkw. spotkały się z zainteresowaniem 34 tys. zwiedzających, razem z targami Polagra-Food, które odbywały się w tym samym terminie - tłumaczy Marta Sykucka z MTP. - Targi gromadzą wystawców, których oferta obejmuje najważniejsze obszary branży opakowaniowej przemysłu spożywczego. Po pierwsze są to przedsiębiorstwa oferujące opakowania oraz pomocnicze środki opakowaniowe, materiały do pakowania i wyrobu opakowań, a także firmy zajmujące się projektowaniem opakowań. Drugą grupę stanowią oferenci maszyn i urządzeń pakujących, maszyn do wyrobu opakowań, maszyn znakujących i etykietujących. W targach uczestniczą również firmy projektujące maszyny pakujące oraz zajmujące się doradztwem technicznym. Najważniejszym magnesem przyciągającym zwiedzających są oczywiście prezentowane na targach rynkowe nowości.

Wpisz tytuł dla obrazu

Jak tłumaczą organizatorzy mocną stroną targów jest ich komplementarność z imprezami odbywającymi się równolegle. W tym roku razem z PAKFOODEM odbędą się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i Gastronomii Polagra-Food oraz Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech. W przypadku obu imprez ważną grupę docelową działań marketingowych stanowią przedstawiciele firm handlowych i produkcyjnych branży spożywczej. Właśnie dlatego połączenie PAKFOODU z Polagrą-Food i Polagrą-Tech w jedno wspólne wydarzenie ma zapewnić dużą liczbę profesjonalnych zwiedzających.

W tym roku na PAKFOOD składać się będzie nie tylko bogata oferta wystawców, ale też ciekawy program wydarzeń towarzyszących ekspozycji – przygotowanych we współpracy z takimi partnerami jak Polska Izba Opakowań, organizowanych przez branżowe wydawnictwa, często odbywających się pod patronatem poszczególnych wystawców.

Czytaj więcej: Targi 805