Duża inwestycja Stora Enso w Polsce

Duża inwestycja Stora Enso…
Duża inwestycja koncernu Stora Enso w Polsce. Skandynawowie zwiększą produkcję materiałów opakowaniowych w Ostrołęce.

Fińsko-szwedzka spółka zainwestuje w zwiększenie produkcji w zakładzie w Ostrołęce, tak aby zaspokoić rosnący popyt na opakowania kartonowe w Europie. Inwestycja ma zostać zakończona do 2013 roku. Dzięki niej zakład zwiększy potencjał produkcyjny materiałów opakowaniowych z 270 tys. ton rocznie do 455 tys. ton. W Ostrołęce, w jednym kompleksie przemysłowym zlokalizowane są Zakład Celulozy i Papieru, Zakład Tektury i Pudeł oraz Zakład Worków Papierowych.

Stora Enso szacuje, że rynek opakowań transportowych w centralnej i wschodniej Europie rośnie i będzie rósł o ponad 5 proc. rocznie. - Popyt ze strony klientów na nowoczesne niskogramaturowe opakowania z tektury falistej jest na poziomie od dawna nienotowanym. Inwestycja w nową maszynę papierniczą wzmocni Stora Enso w zakresie oferowania nowych rozwiązań w obszarze opakowań - ocenia Mats Nordlander z koncernu Stora Esno. - Nowa maszyna to top światowy. Nasz zakład będzie miał najnowocześniejszą maszynę w Europie. Za nową inwestycją przemawiają niższe koszty produkcji a także dbałość o środowisko.

Duża inwestycja Stora Enso w Polsce


Inwestycja szacowana jest na 285 mln euro. Maszyna będzie wytwarzać papiery niskogramaturowe, czyli cienkie, które będą użyte do produkcji tektur. Będzie to nowość w zakładzie. Do tej pory Stora Enso Poland nie mogła takiego papieru wytwarzać z powodów technologicznych.

Warto wiedzieć, że posiadana przez Stora Enso zintegrowana sieć pozyskiwania makulatury w Polsce, wydajna elektrociepłownia i najnowocześniejsza maszyna do produkcji papierów opakowaniowych uczyni zakład w Ostrołęce wyróżniający się w Europie pod względem kosztowym i produktowym. Makulatura jest dominującym surowcem do produkcji opakowań z tektury falistej i jej zużycie będzie rosnąć w stosunku do włókien celulozowych.

Stora Enso to globalny producent wyrobów papierniczych. Grupa posiada 20 zakładów produkcyjnych m.in. w Finlandii, Szwecji, Rosji, Polsce i na Węgrzech.

Czytaj więcej: Rynek 868 Inwestycje 799

brak
 

Stora Enso Polska jest filią koncernu Stora Enso, odpowiedzialną za sprzedaż wszystkich jego produktów na rynku polskim.

Polska