Eurofilms - Ergis chce przejąć firmę o obrotach powyżej 40 mln zł

Na 31 maja zaplanowano walne zgromadzenie akcjonariuszy Eurofilms, na którym będzie głosowana uchwała o połączeniu z Ergis. Tego samego dnia nastąpi walne zgromadzenie akcjonariuszy Ergisu. Jednocześnie spółka planuje przejąć jeszcze w tym roku producenta folii o obrotach rocznych powyżej 40 mln euro. W przyszłym roku chce się natomiast skupić na konsolidacji grupy, choć nie wyklucza dalszych akwizycji.

- Rozmawiamy z firmami krajowymi, i zagranicznymi, przede wszystkim w krajów UE. Rozmowy toczą się z firmami dużymi, chcielibyśmy dokonać akwizycji spółki, której obroty roczne przekraczają 40 mln euro - powiedział Polskiej Agencji Prasowej prezes Ergis i Eurofilms Tadeusz Nowicki. - Mamy nadzieję, że będziemy mogli poinformować o kolejnym przejęciu w ciągu najbliższego półrocza.

Ergis jest zainteresowany spółkami działającymi w segmencie tworzyw sztucznych.

W ocenie Nowickiego, po ewentualnej transakcji w 2007 r., w przyszłym roku połączone już firmy Ergis i Eurofilms, skoncentrują się na konsolidacji grupy, choć prezes nie wyklucza kolejnych przejęć. Wszystko będzie zależało od tego co się będzie działo na rynku.

Planowane na ten rok przejęcie ma zostać sfinansowane ze środków własnych i kredytu, choć spółka dopuszcza możliwość finansowania nową emisją akcji.

- Na sfinansowanie akwizycji chcemy wykorzystać wolną zdolność kredytową. Myślimy, że powinna ona wystarczyć. Gdyby jednak operacja, nad którą pracujemy, przerastała naszą zdolność kredytową, wtedy moglibyśmy rozpatrywać finansowanie z emisji akcji - mówi Nowicki.

Dodaje, że zdolność kredytowa spółki zwiększy się dzięki połączeniu Ergisu i Eurofilmsu. Właśnie zwiększenie możliwości konsolidacji rynku, to jeden z głównych celów fuzji Ergis i Eurofilms. Przedstawiciele firm informowali wcześniej, że do połączenia powinno dojść na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. -Podtrzymujemy ten termin, natomiast ostateczne połączenie, jakim jest zarejestrowanie go przez sąd, powinno nastąpić naszym zdaniem do końca trzeciego kwartału - informuje Nowicki.brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty barierowe na bazie PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska