Eurofilms - Ergis chce przejąć firmę o obrotach powyżej 40 mln złNa ostatni dzień maja zaplanowano walne zgromadzenie akcjonariuszy Eurofilms, na którym będzie głosowana uchwała o połączeniu z Ergis. Tego samego dnia odbędzie się też walne zgromadzenie akcjonariuszy Ergisu. Firmy nie potrzebują zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ponieważ połączenie następuje w ramach jednej grupy kapitałowej.

W pierwszym kwartale 2007 r. Eurofilms osiągnął 1,7 mln zł zysku netto wobec 736 tys. zł przed rokiem oraz 2,5 mln zł zysku operacyjnego wobec 1,16 mln zł przed rokiem. Jego przychody w tym okresie wyniosły 36,3 mln zł wobec 23,3 mln zł w pierwszym kwartale 2006 r.

Spółka poinformowała też, że prognoza na 2007 rok, podana w prospekcie emisyjnym, nie jest zagrożona, natomiast możliwa jest jej korekta. Eurofilms podał w prospekcie emisyjnym, że w całym 2007 r. osiągnie 8,1 mln zł zysku netto i 10,96 mln zł zysku operacyjnego przy 154,3 mln zł przychodów.

Spółka już w lutym 2007 r. oceniała, że jej wyniki finansowe będą w tym roku lepsze od prognozowanych m.in. dzięki uruchomieniu na początku lipca produkcji taśm PET oraz dzięki planowanemu połączeniu z Ergisem.

Eurofilms jest jednym z największych w Polsce producentów folii stretch z polietylenu. Jest również producentem folii termokurczliwej PVC i dystrybutorem folii polipropylenowej BOPP. Z kolei Ergis jest największym na polskim rynku producentem folii PVC, granulatów PVC, tapet i paneli.
Po połączeniu nowy podmiot będzie działał pod nazwą Eurofilms - Ergis.


brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty barierowe na bazie PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska