Firma Kiefel otrzymała nagrodę „Innovation in Vacuum Busch Award”

Firma Kiefel otrzymała nagrodę…

Nagroda Innovation in Vacuum Busch Award 2022 została przyznana niemieckiej firmie Kiefel GmbH. Firma wytwarza maszyny termoformujące do produkcji opakowań z polimerów i włókien naturalnych. Maszyny do termoformowania włókien firmy Kiefel wykorzystują pompy próżniowe z pierścieniem cieczowym Dolphin firmy Busch do formowania opakowań.

Kiefel GmbH opracowuje technologie, które poprawiają zrównoważony rozwój produktów do pakowania. Firma zaprojektowała i stworzyła maszynę Natureformer KFT 90, za pomocą której można produkować nadające się do recyklingu, a nawet kompostowalne opakowania z włókien naturalnych, takich jak celuloza lub słoma. Firma Busch Vacuum Solutions dostarcza technologię próżniową niezbędną do wciągnięcia materiału do formy. Obie firmy współpracują ze sobą od ponad dwudziestu lat.

Firma Busch corocznie przyznaje nagrodę „Innovation in Vacuum Busch Award”. Tą nagrodą wyróżniane są osoby lub firmy realizujące szczególnie innowacyjne zastosowania technologii próżniowej, które przynoszą korzyści ludziom i środowisku. Nagroda „Innovation in Vacuum Busch Award” po raz pierwszy została wręczona w 2013 roku z okazji 50-lecia istnienia firmy Busch Vacuum Solutions. Firma Kiefel otrzymała nagrodę „Innovation in Vacuum Busch Award” za ważny wkład w produkcję opakowań termoformowanych z alternatywnych materiałów, takich jak włókna naturalne. Jej maszyny umożliwiają klientom produkcję zrównoważonych opakowań, takich jak miski, kubki, pokrywy, kapsułki do kawy, opakowania na mrożoną żywność, opakowania wtórne na elektronikę i towary luksusowe oraz doniczki, zgodnie z potrzebami klientów, niezależnie od wybranego materiału.

Przepisy prawne i wymagania klientów stymulują coraz większe zapotrzebowanie na bardziej zrównoważone produkty i projekty zgodne z duchem gospodarki cyrkularnej. Oprócz promowania recyklingu obejmuje to również potrzebę opracowania przyjaznych dla środowiska alternatywnych opakowań, wykonanych z materiałów innych niż tworzywa sztuczne. Dzięki innowacyjnej technologii firma Kiefel pomaga w napędzaniu tej zmiany i zmniejszaniu wpływu opakowań swoich klientów na środowisko.


innovation-award-2022-fig-2
Ayla Busch, współwłaścicielka i jeden z dyrektorów zarządzających Busch Vacuum Solutions;
Sami Busch, współwłaściciel i jeden z dyrektorów zarządzających Busch Vacuum Solutions;
Martin Plößl, dyrektor ds. zaopatrzenia w komponenty w Kiefel GmbH;
Anne Dierkopf, dyrektor finansowy w Kiefel GmbH oraz Kaya Busch, współwłaścicielka
i jeden z dyrektorów zarządzających Busch Vacuum Solutions.
Źródło: Busch Vacuum Solutions.

Reportaże

Forum