Hurmak intensywnie rozwija się w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej

- Za nami 2017 r. Jaki to był okres dla Hurmak Polska?

- Ubiegły rok był dla nas niezwykle intensywny, staraliśmy się zaprezentować naszą ofertę jak najszerszemu gronu polskich klientów. Stąd nasza obecność na targach Plastpol 2017, uważamy że była to doskonała okazja do inauguracji naszej obecności na rynku polskim. I chyba zostaliśmy zauważeni, gdyż nasze stoisko zostało wyróżnione przez Prezesa Zarządu Targów Kielce za ciekawe rozwiązanie przestrzenne.

Istotnym wydarzeniem była dla naszej firmy Pierwsza Środkowo-Europejska Konferencja Przetwórców Tworzyw Sztucznych, która odbyła się w dniach 14 - 15 września w położonej nad Balatonem, niezwykle malowniczej miejscowości Siofok na Węgrzech. Organizatorem tej konferencji był serwis myCEPPI zajmujący się analizą cen tworzyw sztucznych na rynku środkowoeuropejskim a głównym sponsorem była firma Hürmak.

Było to pierwsze tego typu spotkanie które na celu miało umożliwienie nawiązania kontaktów biznesowych firmom działającym w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych środkowowschodniej Europy.

Pierwsza Środkowo-Europejska Konferencja Przetwórców Tworzyw Sztucznych

Pierwsza Środkowo-Europejska Konferencja Przetwórców Tworzyw Sztucznych
Zdjęcie: myCEPPI

W połowie listopada byliśmy obecni na Warsaw Industry Week, gdzie zaprezentowaliśmy 180-tonową wtryskarkę serii ECO oraz chillery przemysłowe tureckiej firmy itech. Rozszerzenie naszej oferty o chłodziarki to z jednej strony efekt nawiązania bliskiej współpracy ze znakomitym producentem tych urządzeń - firmą Itech Cooling System UK, a z drugiej to część naszej strategii, polegającej na tworzeniu kompleksowej oferty w zakresie procesów wtryskiwania.

Warto dodać, że Hürmak Polska od stycznia br. jest wyłącznym dystrybutorem produktów Itech Cooling System UK na rynku polskim. Itech jest firmą zajmującą się produkcją szerokiego asortymentu maszyn z dziedziny chłodnictwa przemysłowego. W jej ofercie znajdują się miedzy innymi: chillery chłodzone wodą ze zintegrowanym termostatem lub bez, chłodnie wentylatorowe, chillery chłodzone powietrzem, termostaty, regulatory proporcjonalne temperatury i przepływu oraz dynamiczne regulatory temperatury przepływu.

Myślę, że dodatkową oraz istotną atrakcją naszego stoiska był pokaz wtryskiwania innowacyjnego tworzywa Bioplast firmy Biotec. Tworzywo firmy Bioplast jest materiałem termoplastycznym o dużym udziale surowców pochodzenia roślinnego, posiada certyfikat „OK compost”, który, o czym jesteśmy przekonani, już wkrótce może zrewolucjonizować rynek tworzyw sztucznych.

Stoisko Hurmak Polska na Warsaw Industry Week

Stoisko Hurmak Polska na Warsaw Industry Week