Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych

EasyBalance nie musi kończyć się na liniach wtrysku. Prowadzone obecnie projekty często obejmują wykonanie specjalnego systemu grzanych płyt montażowych do form/ formy. Taki system płyt mocowany jest do stołów wtryskarki. W systemie mają zakończenia linie wtrysku EasyBalance oraz wmontowane są grzałki. Płyty skonstruowane są tak, aby uprościć do maksimum konstrukcję formy oraz zapewnić jej szybki i łatwy montaż.

Zrozumienie idei funkcjonowania systemu oraz możliwości jego wykorzystania pozwala użytkownikowi łatwo wprowadzać do swojej palety produktów wysokie jakościowo oraz innowacyjne aplikacje, czyli również poszerza zdecydowanie zakres przyjmowania produkcji zleconych.

Każdy produkt zaczyna się od pomysłu, wizji produktu. Pomagamy naszym klientom w doborze technologii, w jakiej detal może być produkowany oraz kalkulujemy koszty produkcji. Wykonujemy pełną analizę finansowo – kosztową. W następnym etapie produkujemy partię prototypową, na której przeprowadzamy testy funkcjonalne i analizujemy aspekty techniczne. Optymalizujemy produkt pod kątem ergonomiczności, wyglądu i ekonomiczności produkcji. Całość jest podstawą do wykonania odpowiednich narzędzi i dobrania maszyn oraz automatyzacji. Wdrożenie to nie tylko wyprodukowanie wyrobu, ale także opracowanie procesu na fizycznej linii technologicznej, aby optymalnie wykorzystać zainwestowane środki finansowe.

ENERGOOSZCZĘDNE WTRYSKARKI NEGRI BOSSI

Bardzo istotnym jest indywidualny dobór maszyny wtryskowej , oparty na zrozumieniu szczegółów technicznych, profilu produkcji , tendencji rozwoju i wielu innych indywidualnych czynników. W tym sektorze naszym partnerem jest europejska marka NEGRI BOSSI powstała w 1947 roku. Od samego początku istnienia NEGRI BOSSI skupiała wokół siebie wybitnych konstruktorów, inżynierów oraz wizjonerów. Wielokrotnie wizja oraz skrupulatna realizacja śmiałych projektów sprawiła, iż ta kultowa włoska marka stała się prekursorem przełomowych rozwiązań np.:
  • W 1947 roku Negri Bossi była jedną z pierwszych firm, która wyprodukowała maszynę do przetwórstwa tworzyw sztucznych,
  • W 1960 mediolański producent był pierwszą firmą, na poziomie światowym, która opracowała wtryskarki hydrauliczne z silnikiem rzędowym do napędu ślimaka.
  • W 1980 roku Negri Bossi kompletnie zmieniło technologie systemu sterowania poprzez wprowadzenie mikroprocesorów.
  • Negri Bossi jako pierwsza firma na świecie wyprodukowała wtryskarki wykorzystujące cyfrowy sygnał i technologię.
    W połowie lat osiemdziesiątych niemiecka firma BOSCH opracowała system CANbus (Controller Area Network) przeznaczony był on dla przemysłu motoryzacyjnego. Negri Bossi postanowiło zaimplementować system CANbus do swoich maszyn i tak od 1998 Negri Bossi była jedyną firmą na świecie, która stworzyła innowacyjną serie maszyn hydraulicznych z cyfrową siecią komunikacyjną (CANbus).
  • W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia najmocniejszy nacisk przy produkcji swoich maszyn NEGRI BOSSI postawiło na tworzenie projektów i wdrażanie energooszczędnych rozwiązań. Efektem tej pracy była jedna z pierwszych w Europie wtryskarka elektryczna.
  • Podczas targów PLAST 2003 Negri Bossi zaprezentowało największą dotychczas wyprodukowaną w Europie wtryskarkę elektryczną VE 850.

negri bossi


Czytaj więcej: Wtryskarki 442

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty
 

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty marki NTQ s.c.: wtryskarki, peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, systemy do wtrysku ciekłego silikonu, układy plastyfikujące, tworzywa sztuczne i dodatki, optymalizacja i wdrażanie projektów, profesjonalne doradztwo techniczne i serwis

Polska