Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych

Jednym z najczęściej używanych określeń przez użytkowników w odniesieniu do maszyn NEGRI BOSSI jest ich ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ. Mając na uwadze sytuacje w jakiej stawiani są dziś przetwórcy, którzy stoją przed koniecznością zwiększenia wydajności przy jednoczesnej redukcji kosztów produkcji NEGRI BOSSI podczas targów Plast 09 w Mediolanie zaprezentowało pod hasłem “Hybrid is Better” wtryskarkę z napędem hybrydowym VJ 370-200 z serii JANUS. Dzisiaj optymalny dobór wtryskarki powinien uwzględniać zarówno wszelkie parametry techniczne dotyczące założonej produkcji, jak również wiele bardzo indywidualnych czynników ważnych dla przetwórcy. Sukcesem firm produkujących wtryskarki jest możliwość dostarczenia klientowi odpowiedniego rozwiązania i często jest nim modułowa wtryskarka hybrydowa. W niektórych przypadkach napęd elektryczny maszyny stanowi nawet 80 % całości. Wtryskarki z serii JANUS stały się doskonałą alternatywą gwarantującą energooszczędność, wydajność oraz czystość produkcji przy często niższym koszcie inwestycji niż w przypadku wtryskarek elektrycznych. Dzisiejszy synonim innowacyjności w konstrukcji wtryskarek to maszyna dająca przetwórcy możliwość perfekcyjnego dopasowania się do potrzeb klienta końcowego, jak również zapewniająca przetwórcy bycie wciąż o krok do przodu w zmieniających się dynamicznie realiach rynku. Wszystkie te cechy łączy w sobie seria wtryskarek JANUS produkowana w szerokim zakresie sił zwarcia.

wtryskarki negri bossi


Mając na uwadze szybką reakcję na potrzeby przetwórców NEGRI BOSSI stawia dziś na szeroką dostępność wtryskarek z magazynu, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie testów i skrócenie czasu wdrożenie produkcji.

ROBOTY SYTRAMA I AUTOMATYZACJE

Optymalizację zapewniającą przyszłość produktom można osiągnąć poprzez jednoczesny rozwój na wielu płaszczyznach. Zoptymalizowaniu oprócz maszyn, form i tworzyw poddawany jest proces montażu, pakowania czy znakowania detali. Znając konkretny cel nawet najprostsze udoskonalenia mogą przynieść zdumiewające rezultaty. Automatyzacja jest środkiem do uzyskania właściwej wydajności, ale także polepsza mozliwości kontroli jakości.

roboty sytrama


W sektorze robotów, automatyzacji oraz IML współpracujemy z firmą SYTRAMA, powstałą w 1975 roku. Sytrama prezentuje ogromne doświadczenie w automatyce przemysłowej w różnych gałęziach produkcyjnych. Sytrama to producent robotów do wtryskarek z zakresu 40 do 7000 ton siły zwarcia dla sektora tworzyw sztucznych z tak dużym doświadczeniem jest doskonałą alternatywą dla światowych liderów w budowie automatyki i robotów.

Korzystanie z komponentów automatyki od światowych potentatów (Keba, B&Rm SMC, Bosh Rexroth, Alpha Wittenstein) pozwala na szybki dostęp do części zamiennych i krótkich czasów realizacji nowych projektów. Natomiast doświadczenie działu technicznego SYTRAMA zapewnia bezkolizyjną integrację z istniejącymi robotami i systemami automatyki u klienta.

Oprócz sektora tworzyw sztucznych, roboty SYTRAMA znajdują zastosowanie na obrabiarkach, liniach montażowych oraz automatyzacjach "pick and place".

W sektorze automatycznych linii montażowych współpracujemy z firmą COSBERG, liderem w dziedzinie mechatroniki, automatyki, robotyki, systemów wizyjnych, specjalnych maszyn montażowych i modułów do automatyzacji: komponentów samochodowych, elektrycznych, akcesoriów meblowych, produktów konsumenckich oraz elementów przemysłu medycznego i kosmetycznego.

automatyka cosberg


Czytaj więcej: Wtryskarki 442

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty
 

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty marki NTQ s.c.: wtryskarki, peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, systemy do wtrysku ciekłego silikonu, układy plastyfikujące, tworzywa sztuczne i dodatki, optymalizacja i wdrażanie projektów, profesjonalne doradztwo techniczne i serwis

Polska