Krones Contiform 3 Speed: 2 750 pojemników z jednej formy na godzinę

Krones Contiform 3 Speed:… Jeśli wydaje się, że najwyższa prędkość i oszczędność w zużyciu energii wzajemnie się wykluczają, to Krones przekonuje, że tak nie jest. Koncepcja wydmuchiwarki, której przyświeca motto "więcej produkować, mniej zużywać” znalazła swoje odzwierciedlenie w zmodernizowanej maszynie Krones. Nowy Contiform 3 Speed uzupełnia portfolio produktów Krones i w pełni zasługuje na swoją nazwę.

W przypadku wydmuchiwarek konwencjonalnych w trakcie procesu rozdmuchu kompensacyjna poduszka ciśnieniowa w nośniku formy utrzymuje obie połówki formy rozdmuchowej ściśle złączone. Natomiast Contiform 3 Speed jest tak zaprojektowana, że obie połówki są trzymane razem za pomocą zmodernizowanego mechanizmu ryglowania nośników form. Rezygnacja z poduszki ciśnieniowej wyzwala reakcję łańcuchową o korzystnych skutkach dla użytkownika maszyny. W formach przeznaczonych dla małej pojemności butelek można było do tej pory produkować pojemniki o objetości maksymalnie do 0,7 l. Dzięki brakowi poduszki ciśnieniowej można zainstalować większe formy rozdmuchowe, co pozwala na produkcję butelki o pojemności do 2 litrów. I wszystko to z dotychczasowego modułu rozdmuchowego dla małej formy, który jest średnio o 22 % niejszy niż porównywalny moduł rozdmuchowy Contiform 3 Pro.

Wyeliminowanie poduszki ciśnieniowej przynosi korzyści nie tylko w układzie systemu, ale również w zużyciu mediów i energii. Daje do dodatkowe poważne oszczędności, nawet do 15% powietrza sprężonego w porównaniu do innych obecnie dostępnych na rynku wydmuchiwarek.

Jest jeszcze jeden korzystny i znaczący "efekt uboczny" spowodowany nową koncepcją maszyny: firma Krones połączyła zalety mniejszego koła rozdmuchowego i mniejszych gabarytów maszyny z pewnymi dalszymi optymalizacjami. Dzięki temu osiagany jest wyrażny wzrost wydajności z poszczególnych stacji, mianowicie z 2 500 pojemników z Contiform 2 Pro do 2 750 pojemników w nowym systemie. Biorąc pod uwagę maksymalną ilość 30 stacji, Contiform 3 Speed może produkować do 82 500 butelek na godzinę. Contifrm 3 Speed obejmuje maszyny posiadające od 8 do 30 stacji rozdmuchowych.

Nowością jest również modułowa konstrukcja formy rozdmuchowej, która gwarantuje teraz całkowitą swobodę zmiany formatu w zakresie indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki trzem możliwym konfiguracjom - klasyczna ręczna zmiana formy, system Quick-Change bez użycia narzędzi i w pełni automatyczny wariant MouldXpress Robot - formy rozdmuchowe i szybkośc ich wymiany może być dopasowana indywidualnie do życzeń klienta, również jako oprzyrządowanie.

Przy okazji wprowadzenia Contiform 3 Speed koncern Krones zmodernizował również swój sortownik rolkowy preform Contifeed. Najnowsza generacja urządzenia jest wysoko ocenia ze względu na prostotę regulacji i przezbrojenia, co umożliwia uzyskanie wyższej efektywności dla całej instalacji (OEE).

Krones


Źródło: Krones AG
brak
 

Maszyny do rozdmuchu z rozciąganiem

Germany
brak
 

Producent maszyn i kompletnych linii technologicznych do produkcji i rozlewu w butelki PET, butelki szklane, puszki, oraz instalacji recyklingu butelki PET

Polska