Lindner świętuje otwarcie nowej siedziby

Lindner świętuje otwarcie…

22 czerwca 2023 r. firma Lindner - austriacki producent urządzeń dla branży recyklingu tworzyw sztucznych - zaprosiła swoich partnerów biznesowych na oficjalne otwarcie nowej siedziby firmy w Spittal an der Drau w Austrii. Równocześnie firma świętowała 75-lecie swojego istnienia i 10-lecie spółki zależnej Lindner Washtech.

Założona w 1948 roku rodzinna firma zatrudnia obecnie około 520 pracowników na całym świecie, z których 450 pracuje w siedzibie głównej w Spittal an der Drau i w zakładzie produkcyjnym w Feistritz an der Drau. W obu austriackich produkowane są rozdrabniarki eksportowane do prawie stu krajów. Oprócz stacjonarnych i mobilnych rozdrabniarek odpadów, portfolio obejmuje również kompletne systemy do recyklingu tworzyw sztucznych. Lindner jest również obecny w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Azji.

lindnerc-neueheimatdesrecyclings
W czerwcu 2022 roku większość zespołu rozpoczęła pracę w nowym zakładzie, który ma powierzchnię produkcyjną 14 000 m² i powierzchnię biurową 3500 m². Maszyny do rozdrabniania i instalacje do recyklingu dla przemysłu recyklingowego są produkowane z udziałem eksportu przekraczającym 95%

Automatyzacja i zrównoważony rozwój

Dzięki nowemu zakładowi powierzchnia produkcyjna zwiększyła się do 14 000 m². - Wysoki popyt na nasze maszyny idzie w parze ze wzrostem wydajności - dlatego zdecydowaliśmy się podwoić powierzchnię produkcyjną. Dzięki nowym technologiom produkcyjnym możemy teraz sami wytwarzać wiele części maszyn, co jest dla nas bardzo wygodne, zwłaszcza gdy łańcuchy dostaw są przerywane - wyjaśnia Manuel Lindner. - Rozwijając zaawansowaną technologicznie automatyzację i robotykę, możemy również zaoferować naszym pracownikom lepsze miejsce pracy. Fizyczna praca, która czasami była konieczna podczas załadunku maszyn, nie jest już niezbędna. Skupiamy się teraz na fachowej obsłudze maszyn produkcyjnych. Udało nam się również stworzyć miłą atmosferę dla naszych pracowników w budynku biurowym dzięki nowym, jasnym i przyjaznym pomieszczeniom - dodaje Michael Lackner, dyrektor zarządzający Lindner.

Jako firma specjalizująca się w dziedzinie recyklingu, Lindner kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój, ochronę klimatu i oszczędzanie zasobów. Dlatego podczas planowania i budowy nowego budynku szczególny nacisk położono na zminimalizowanie śladu węglowego, począwszy od źródeł energii, systemów wentylacji i chłodzenia, aż po wyłożenie parkingu przed budynkiem cegłami z recyklingu. Pompy ciepła i pompy wody gruntowej zapewniają chłodzenie, ogrzewanie i wentylację, a własny system fotowoltaiczny na dachu budynku dostarcza niezbędną energię. - Nasz nowy obiekt jest całkowicie neutralny energetycznie i stanowi punkt odniesienia w zakresie zrównoważonego budownictwa" - wyjaśnia Matthias Egarter, dyrektor finansowy Lindner i główny kierownik projektu nowego budynku. "Wytwarzamy całą energię elektryczną za pomocą własnego systemu fotowoltaicznego o mocy 720 kWp, a wszelkie nadwyżki energii są wprowadzane do sieci. Ponadto cała energia do ogrzewania i chłodzenia jest wytwarzana za pomocą studni wód gruntowych, dzięki czemu proces jest całkowicie neutralny pod względem emisji CO2 i klimatu".

lindner-c-management-team-lacknerleft-lindnerright-1
Inwestycja w nowy zakład poprzez optymalizację czasu przerobu maszyn, zwiększenie własnego zakresu produkcji oraz rozszerzenie automatyzacji, robotyki i zapewnienia jakości to także inwestycja w przyszłość. Na zdjęciu: Manuel Lindner (po prawej), właściciel i dyrektor zarządzający Lindner, Michael Lackner (po lewej), dyrektor zarządzający Lindner

10 lat Lindner Washtech

Podczas uroczystości w Spittal obchodzono również 10-lecie Lindner Washtech, spółki zależnej specjalizującej się w recyklingu tworzyw sztucznych. - Wiele wydarzyło się na rynku od czasu założenia firmy - wyjaśnia Harald Hoffmann, dyrektor zarządzający Lindner Washtech. - Kiedy zaczynaliśmy, rynek recyklingu tworzyw sztucznych był wciąż dość mały. Od tego czasu zainwestowaliśmy wiele w nowe rozwiązania - w niektórych przypadkach wspólnie z naszymi klientami. Zaowocowało to kilkoma świetnymi produktami i licznymi długotrwałymi partnerstwami - mówi z zadowoleniem Hoffmann. - Obecnie recykling tworzyw sztucznych jest integralnym segmentem działalności firmy Lindner - dodaje Michael Lackner. - Lindner Washtech rozwijał się bardzo intensywnie w ostatnich latach; firma dostarcza i instaluje kompletne systemy mycia i sortowania różnych tworzyw termoplastycznych na całym świecie. Dzięki Lindner Washtech jesteśmy bez wątpienia jednym z największych międzynarodowych graczy w branży recyklingu tworzyw sztucznych.
lindner-c-washing-line-111
Od 10 lat Lindner Washtech opracowuje i instaluje modułowe kompletne systemy mycia i sortowania do recyklingu tworzyw termoplastycznych na całym świecie i jest jednym z międzynarodowych dużych graczy na rynku recyklingu tworzyw sztucznych.

Lindner na polskim rynku

Wieloletnim przedstawicielem austriackiego producenta maszyn i urządzeń do recyklingu na polskim rynku jest firma Wende Recyclingtech z siedziba w okolicach Brzegu. Od samego początku przedsiębiorstwo zajmuje się dystrybucją profesjonalnych maszyn i urządzeń do branży recyklingowej, serwisem na terenie całego kraju oraz dostawą części zamiennych i ściernych.

O 20-letniej już obecności firmy Lindner Recyclingtech na polskim rynku i jego specyfice rozmawialiśmy z Fritzem Driesslerem odpowiedzialnym za sprzedaż urządzeń Lindner w Polsce.