Nowa fabryka 3M we Wrocławiu

Nowa fabryka 3M we Wrocławiu
Rusza budowa nowej fabryki 3M we Wrocławiu. Kamień węgielny pod jej budowę wspólnie z Tonym Stokes – Wiceprezydentem 3M Company Sektora Motoryzacyjnego 3M wmurowali przedstawiciele władz miasta oraz Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. Koncern zainwestuje w ten projekt ponad 60 mln zł.

Jest to kolejna inwestycja 3M w Polsce, będąca elementem strategii budowania Europejskiego Centrum Produkcyjnego. Projekt potrwa do czerwca przyszłego roku i będzie podzielony na kilka faz. Obecnie trwają prace związane z powstaniem hali produkcyjnej, zakupem i instalacją sprzętu produkcyjnego. Do końca 2012 r. zatrudnienie ma tu znaleźć kolejne 50 osób. W zakładzie 3M Wrocław pracuje w tej chwili ponad 400 pracowników.

- Nowe zakłady na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego - to jedna z głównych inwestycji korporacji 3M w Europie. W Polsce rozpocznie się kolejna, nowoczesna produkcja z wykorzystaniem innowacyjnej technologii - powiedział Tony Stokes.


Zakład będzie produkował m.in. elementy z tworzyw stosowane do konstrukcji katalizatorów ceramicznych i ceramicznych filtrów diesla w samochodach osobowych, ciężarówkach i autobusach. Katalizatory i filtry diesla muszą spełniać restrykcyjne wymogi norm poziomu emisji spalin obowiązujących w Unii Europejskiej.

Technologia jest innowacyjna dla tego segmentu przemysłu. Jest strzeżona patentami technologicznymi i polega na formowaniu materiału w procesie suchym, w oparciu o użycie włókien, głównie ceramicznych i szklanych. Nowa metoda, w porównaniu do obecnie stosowanych na świecie, jest przyjazna dla środowiska i charakteryzuje się zmniejszonym zużyciem energii i wody. Opracowanie i testy trwały kilka lat i prowadzone były w laboratoriach 3M w Europie przy współudziale zespołu polskiego.

Czytaj więcej: Inwestycje 718

brak
 

Producent m.in. folii samochodowych i okienych

Polska

trawa trawa
*.68.102.34

Wysłany: 2015-01-31 22:04:04

To dobra wiadomośc, bo jak przeczytałem na gowork.pl/opinie_czytaj,1325 to bardzo dobra firma oraz dobra praca.