Nowe laboratorium Gabriel-Chemie

Nowe laboratorium Gabriel-Chemie
Firma Gabriel Chemie rozwija swoją obecność na polskim rynku. Uruchomiła właśnie specjalistyczne laboratorium kolorów.

Gabriel-Chemie specjalizuje się w farbowaniu i ulepszaniu tworzyw sztucznych. Obok głównego zakładu w Gumpoldskirchen koło Wiednia, produkcja koncentratów oraz dodatków odbywa się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, na Węgrzech i w Omanie. Od sześciu lat firma jest obecna również na polskim rynku, gdzie posiada biuro sprzedaży. Teraz przyszedł czas na większe zaangażowanie się austriackiego przedsiębiorstwa nad Wisłą.

Firma uruchomiła właśnie w Łodzi innowacyjne laboratorium kolorów w odpowiedzi na rosnący rynek tworzyw sztucznych w naszej części kontynentu. Inwestycja ta pozwoli firmie na zaoferowanie jej klientom możliwości dopasowywania kolorów już na miejscu i znacznie skróci czas dostaw. Ma to zwłaszcza znaczenie w odniesieniu do obsługiwanej przez firmę branży kosmetycznej, w której łatwa dostępność np. do próbek kolorów ma duże znaczenie.

Warto jeszcze zaznaczyć, że Łódź będzie nową siedzibą firmy Gabriel-Chemie. Tam bowiem od marca zlokalizowane będą zarówno biuro jak i magazyny spółki. Dotychczas mieściły się one w Pruszkowie.

Czytaj więcej: Inwestycje 718