Nowości firmy BASF na targach K 2013

Tworzywa w życiu codziennym

Rodzina poliamidów Ultramid SI dla branży meblarskiej
Tworzywa sztuczne są materiałami chętnie wybieranymi w produkcji mebli. Na targach K 2013 BASF zaprezentuje cztery nowe gatunki poliamidów, które są dostosowane do potrzeb sektora meblarskiego. Wszystkie nowe rodzaje tworzywa Ultramid SI łączą wysoką jakość powierzchni z doskonałymi właściwościami mechanicznymi i chemicznymi materiałów tej klasy; istnieje także możliwość dodania do nich środków zmniejszających palność. Jednym z pierwszych przykładów produkcji seryjnej z nowych gatunków tworzywa Ultramid SI jest MOVYis3 - biurowe krzesło obrotowe wyprodukowane przez firmę Interstuhl.

Najnowszy projekt Designfabrik: Lampa Winkel w127 firmy Wästberg
Minimalistyczna i o wyrazistym kształcie - tak można opisać Winkel w127, nową lampę biurkową szwedzkiego producenta Wästberg, którą projektant Dirk Winkel opracował wspólnie z Designfabrik, pracownią projektową BASF. Elegancka konstrukcja z tworzywa sztucznego, niewielkie sprężyny gazowe na przegubach i źródło światła LED dają wrażenie solidności i wysokiej jakości przedmiotu. Lampa jest wykonana ze specjalistycznego poliamidu Ultramid S Balance przetwarzanego w procesie formowania wtryskowego.

Infinergy: pierwszy na świecie spieniony TPU
Infinergy, pierwszy na świecie spieniony termoplastyczny poliuretan (E-TPU), to pianka złożona z zamkniętych komórek, wykazująca znakomitą sprężystość i wysoką trwałość w szerokim zakresie temperatur. Pierwszym produktem wykonanym z tego materiału są nowe buty biegowe Energy Boost firmy Adidas. Podeszwa z E-TPU łączy miękkość i dużą elastyczność, nadając butom Energy Boost wyjątkowe właściwości, szczególnie korzystne dla biegaczy. Zapewnia najlepszą sprężystość ze wszystkich dostępnych na rynku butów biegowych i pozostaje stabilna nawet w temperaturze -20 st. C.

Pierwsze zastosowanie kompostowalnego tworzywa Ecovio w kapsułkach z kawą
Kompostowalne tworzywo sztuczne Ecovio firmy BASF znalazło swoje pierwsze zastosowanie produkcyjne w systemowym rozwiązaniu w dziedzinie opakowań. Szwajcarska firma Swiss Coffee Company wprowadziła na rynek kawę Beanarella w kapsułkach wykonanych z wtryskowego gatunku Ecovio IS1335. Także zewnętrzne wielowarstwowe opakowanie barierowe do kapsułek chroniące aromat kawy wykonane jest z tego materiału. Kompostowalne kapsułki spełniają wymagania w zakresie ochrony produktu i nadają się do parzenia kawy w ekspresach wysokociśnieniowych.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska