Nowości firmy BASF na targach K 2013

Poliuretany we wszystkich postaciach: kompaktowe, spienione i powlekane

Liczne zastosowania systemu powłok poliuretanowych w budownictwie
Elastocoat to powłoka na bazie polimocznika natryskiwana na powierzchnie, które mają być chronione.Powłoka posiada postać ciągłej błony pozbawionej spoin i połączeń. Materiał jest używany w branży budowlanej do pokrywania powierzchni betonowych, np. parkingów, zbiorników paliwowych i studzienek kanalizacyjnych. Imponującym przykładem zastosowania są dachy i kopuły największego meczetu w Azji Środkowej znajdującego się w Astanie, stolicy Republiki Kazachstanu.

Nowy dodatek antystatyczny dla przemysłu tworzyw sztucznych
Ładunki elektrostatyczne gromadzące się w tworzywach sztucznych mogą spowodować w przemyśle poważne uszkodzenia. Aby rozwiązać ten problem, BASF opracował antystatyczny granulat z termoplastycznego poliuretanu (TPU) wprowadzony na rynek pod nazwą Elastostat. Materiał odznacza się stałym efektem antystatycznym, dobrymi własnościami mechanicznymi i kompatybilnością z polimerami niebiegunowymi. Nowy masterbacz TPU otwiera szerokie pole zastosowania, zwłaszcza w opakowaniach przemysłowych takich jak worki big-bag i plastikowe beczki lub puszki. Inne obszary zastosowań to przemysł samochodowy i systemy pakowania i transportu dla branży elektronicznej.

Pierwszy wysokosprawny materiał izolacyjny PU w postaci paneli gotowych do użytku
Badacze z firmy BASF opracowali nowy, wysoko sprawny materiał izolacyjny, który w najbliższych latach zostanie wprowadzony na rynek. Produkt w postaci aerożelu będzie oferowany w postaci wytrzymałych mechanicznie paneli. Przy wartości lambda poniżej 16 mW/m·K, bardzo cienki i lekki materiał wykazuje się wyjątkową skutecznością izolacyjną. Będzie stosowany przede wszystkim w budownictwie i chłodnictwie.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska