Nowy wizerunek marki DSM

Nowy wizerunek marki DSM
Royal DSM N.V., światowa firma naukowa działająca w sektorach nauk przyrodniczych i materiałowych, wprowadza nowy wizerunek marki ujęty w haśle: Inteligentna nauka. Lepsze życie™. Nowa prezentacja marki stanowi symbol przejścia spółki do etapu „nowego DSM”.

Po zakończeniu transformacji DSM z firmy stricte chemicznej w podmiot sektora nauk przyrodniczych i materiałowych działający w dziedzinie ochrony zdrowia, żywienia i materiałów, stworzenie nowej marki stanowi logiczny etap rozwoju. Takie posunięcie to bardzo jasny sygnał dla klientów, dostawców, udziałowców i społeczności, w których spółka działa, jak również dla pracowników DSM, że firma zamknęła pewien rozdział i obecnie rozpoczyna nowy. Nowa marka stanowi symbol przejścia spółki do etapu „nowego DSM”.

Jest ona również odbiciem całościowej koncepcji pozycjonowania spółki. Ponadto wspiera ona strategię i kulturę DSM oraz sposób, w jaki firma chce pomóc pracownikom działać razem jako zespół. Nowa marka stanowi wartość w zakresie zrównoważonego rozwoju (czyli pracy opartej na trzech filarach: ludziach, ochronie środowiska planety i zyskach ( People, Planet and Profit), która pozwala tworzyć wartość dla wszystkich zainteresowanych) i filozofii Jednego DSM (która opiera się na przekonaniu, że osiągnięcie celów strategicznych DSM jest możliwe wyłącznie pod warunkiem działania jako zjednoczony zespół na całym świecie), a ponadto wpisuje się w misję DSM dotyczącą doskonalenia życia zarówno ludzi współczesnych, jak i przyszłych pokoleń.

Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu DSM, Feike Sijbesma, mówi: „Gdy zakończyliśmy restrukturyzację naszego portfela produktów za pomocą nowej strategii opartej na rozwoju, i przeszliśmy do zmiany kultury przedsiębiorstwa, przestrzegając filozofii Jednego DSM, nadszedł czas, aby zaznaczyć powstanie nowego DSM, zarówno wewnętrznie, jak i na zewnątrz.”

Nowe DSM można opisać nowym hasłem spółki: Inteligentna nauka. Lepsze życie.™ (Bright Science. Brighter Living.™). DSM używa swoich zasobów naukowych i innowacyjnych we współpracy z klientami, aby tworzyć produkty i rozwiązania, które zmieniają nasze życie na lepsze.

Oprócz powyższego hasła, nowa marka obejmuje również zmienione logo. Nowe logo kojarzy się z jasnością. Ale to nie wszystko, ponieważ jego przesłanie jest znacznie szersze: Zestawienie i nałożenie barw oznacza różnorodność pracowników DSM oraz wyjątkowe połączenie globalnych talentów i technologii spółki, które wspólnie pracują na rzecz tworzenia innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań w różnych branżach (żywienie, ochrona zdrowia i materiały). Nowe logo niesie również w sobie wrażenie dynamicznego ruchu, ponieważ firma wciąż szuka możliwości rozwoju w stale zmieniającym się świecie i ma w tej dziedzinie liczne osiągnięcia.

Czytaj więcej: Rynek 830

Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®
 

Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®, poliamid EcoPaxx, poliestry Arnitel®, Arnite®

Polska

Misiowteklocki
Misiowteklocki

Wysłany: 2011-03-09 22:42:02

śmieszne, jak wszyscy powielają tan sam nudny komunikat z tej firmy.

Radek
Radek

Wysłany: 2011-03-10 09:45:46

Dział Wiadomości służy właśnie rzetelnej prezentacji informacji. Szanując różnorodność zainteresowań naszych Użytkowników dla jednych będą one bardziej, a dla innych mniej interesujące.I jeszcze jedno. Dziwne, że krytykując innych sam potem powielasz te same artykuły...


Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże