Petrochemia Orlenu na plusie

Petrochemia Orlenu na plusie
Inwestycje PKN Orlen w segmencie petrochemicznym okazały się niezwykle pomyślne. Oto bowiem rynek zareagował na nie bardzo pozytywnie.

Koncern podsumował właśnie trzeci kwartał swojej działalności. Okazało się, że zysk operacyjny jego segmentu petrochemicznego wyniósł 367 mln zł i był wyższy o 225 mln zł od wyniku osiągniętego w trzecim kwartale ubiegłego roku. Oznacza to wzrost aż o 158 proc. Jest to efekt wzrostu wolumenów sprzedaży w tym segmencie o 12 proc., wynikającego z wyższej sprzedaży polichlorku winylu oraz rozpoczęcia sprzedaży kwasu tereftalowego (PTA) produkowanego w nowej instalacji oddanej do użytku we Włocławku w czerwcu tego roku. Swoje zrobił też wzrost modelowej marży petrochemicznej.

To już kolejny kwartał, w którym petrochemia Orlenu notuje wzrost. Wystarczy tylko przypomnieć, że choćby w drugim kwartale roku jej zysk operacyjny wyniósł 521 mln zł i był o 327 proc. wyższy w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

- Wyniki segmentu petrochemicznego pokazują, że podjęliśmy słuszną decyzję utrzymując tempo kluczowych inwestycji pomimo niestabilnych warunków ekonomicznych. W długiej perspektywie właśnie takie działania są gwarancją wzrostu wartości koncernu – kwituje Jacek Krawiec, prezes firmy.


brak
 

Największy koncern petrochemiczny w Polsce.

Polska


Forum

Marwie

Chcialbym zacząć biznes 2018-04-26

Mzar80

Własna firma produkcyjna 2018-04-25

Lynard

TWORZYWO - POLIKETON 2018-04-24

Plaseco69

PC ABS i HIPS 2018-04-24

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Reportaże