Plast - Box chwali się wynikami

Plast - Box chwali się wynikami
Bardzo dobre lipcowe wyniki finansowe Plast – Box.

Spółka giełdowa Plast – Box SA opublikowała wyniki finansowe. Osiągnięte przez spółkę przychody i marże EBITDA i zysku netto są znacząco wyższe niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Przychody w okresie od stycznia do lipca 2012 wzrosły o 22,5 proc, a zysk netto o 56,9 proc.

Pomimo dobrych wyników, przedstawiciele Plast – Box, zwrócili też uwagę na takie zagrożenia jak bardzo mocno wahające się ceny surowców, słabnąca koniunktura gospodarcza oraz liczne zapowiedzi nadchodzącego w Polsce załamania.

- Nasza spółka - córka na Ukrainie ma coraz większy udział w przychodach i zyskach grupy Plast – Box - mówi Krzysztof Pióro, prezes spółki Plast – Box SA.

Wzrost rentowności pomorskiego przedsiębiorstwa to efekt realizowanej długoterminowej strategii spółki. Istotny wpływ na obecną sytuację firmy miały inwestycje rzędu 30 mln zł, jakie zrealizowano w ostatnich dwóch latach. Nowe maszyny i technologie pozwoliły rozszerzyć dotychczasowy asortyment opakowań, a także rozpocząć przygotowania do wytwarzania zupełnie nowych produktów m.in. elementów do systemów rynnowych dla spółki Gamrat.

- Maksymalizujemy efektywność, wprowadzamy nowe produkty, zdobywamy nowych klientów. Myślimy w kategoriach całej Europy, ponad połowę sprzedaży realizując za granicą, oferując nasze pojemniki w Niemczech, Austrii, Danii, Wielkiej Brytanii i w wielu innych krajach. A to dopiero początek – dodaje prezes Pióro.


Czytaj więcej: Wyniki finansowe 280