Police pod lupą Arkemy

Police pod lupą Arkemy
Pojawiła się informacja, że doskonale znana francuska firma Arkema jest zainteresowana kupnem Zakładów Chemicznych Police.

Informację tej treści opublikowało Polskie Radio Szczecin. Arkema to światowy producentem chemikaliów przemysłowych. Przychody koncernu sięgają 5,6 mld euro. Grupa działa w ponad 40 krajach, gdzie ma 80 zakładów zatrudniających łącznie prawie 15 tys. pracowników. W Polsce Arkema funkcjonuje od 15 lat. Posiada w Inowrocławiu spółkę, która zajmuje się produkcją sit molekularnych, stosowanych m.in. w przemyśle petrochemicznym i przy produkcji szyb zespolonych. Zatrudnia tam 45 osób.

Warto przypomnieć, że Minister Skarbu Państwa wystawił na sprzedaż pakiet 59,43 proc. akcji Polic. Na oferty od chętnych czeka do 28 czerwca. - Prowadzimy rozmowy z różnymi firmami. Zarząd spotyka się ze swoimi kontrahentami, ale trudno dziś określić, czy są to spotkania dyplomatyczne, czy też wyraźne zainteresowanie kupnem spółki - mówi cytowany przez radio Szczecin Rafał Kuźmiczonek rzecznik prasowy Polic.

Czytaj więcej: Rynek 831 Przejęcia 184