Produkcja "smart" na targach Plastpol

Produkcja "smart" na targach…
Na tegorocznych targach Plastpol 2017 Grupa Wittman wraz ze swym polskim przedstawicielem Wittman Battenfeld Polska zaprezentują na stoisku F14 w hali F nowoczesne technologie wtrysku, automatyzacji i wyposażenia peryferyjnego.

Dla Grupy Wittman Polska jest jednym z najważniejszych europejskich rynków. Od początku 2016 r. Grupa reprezentowana jest w Polsce przez jedno przedstawicielstwo. Zmiana struktury firmy, która umożliwiła realizację dewizy „wszystko z jednej ręki” i oferowanie kompletnych rozwiązań dla przetwórstwa tworzyw metodą wtrysku, została bardzo dobrze przyjęta przez polskich klientów. Na targach Plastpol firma zaprezentuje najnowsze rozwiązania i technologie.

Na tegorocznych targach PLASTPOL obok szerokiej gamy robotów i urządzeń peryferyjnych Wittman zaprezentuje dwie energooszczędne wtryskarki hydrauliczne serii SmartPower.

Wittman Battenfeld, na bazie wtryskarki SmartPower 350/3400, zaprezentuje w pełni automatyczną produkcję o wysokim stopniu integracji maszyny z urządzeniami peryferyjnymi i możliwością indywidualizacji wykonywanego zamówienia, zgodnie z ideą Industrie 4.0. Wtryskarka będzie połączona z urządzeniami peryferyjnymi za pomocą platformy WITTMANN 4.0 tworząc zintegrowaną komórkę produkcyjną. Wykorzystując formę dostarczoną przez austriacką firmę Haidlmaier produkowana będzie torba wykonana z TPE. Ciekawostką będzie możliwość personalizacji i indywidualizacji prowadzonej produkcji.

SmartPower

Rys.1. W pełni zautomatyzowana i zintegrowana z peryferiami SmartPower 350 z formą firmy Haidlmaier

Odwiedzający stoisko będzie mógł z pomocą specjalnego terminalu podać swe dane personalne oraz podać indywidualny napis, jaki ma być wykonany na torbie. Odwiedzający otrzyma wydruk z kodem QR. Po zeskanowaniu tego kodu przez skaner umieszczony przy maszynie, kolejna torba zostanie wykonana z napisem podanym przez zlecającego. Dane produkcyjne każdej „indywidualnej torby” będą zapisywane i można je będzie odtworzyć podając kod QR. Odbiór toreb z maszyny realizowany będzie robotem Wittmann W843pro.

Na drugiej wtryskarce SmartPower 120/525 z użyciem 8-mio krotnej formy austriackiej firmy Demel Bioblo produkowane będą klocki. Detale wykonywane będą z 100% biologicznego tworzywa FASAL. Odbiór detali z maszyny wykonywany będzie robotem Wittmann W818.

Obie wtryskarki wyposażone będą w najnowszy układ sterowania UNILOG B8 pracujący w oparciu o system Windows® 10 IoT. Nowy układ sterowania bazując na UNILOG B6 oferuje nowe, dodatkowe funkcje ułatwiające obsługę maszyny. Kombinacje klawiszy i obsługa gestem, możliwość podziału ekranu i równoczesnego wyświetlenia różnych stron układu sterowania oraz rozbudowane narzędzia prostego ustawiania parametrów procesu Easy-Start poprzez QuickSetup to tylko kilka z nowości w tym układzie.

Unilog B8

Rys.2. Nowy układ sterowania wtryskarek UNILOG B8

Dodatkowym elementem prezentacji uzupełniającym wtryskarki SmartPower będzie symulator Wittman Battenfeld 4.0. Na targach firma zaprezentuje integrację robota i urządzeń peryferyjnych ze sterowaniem UNILOG B8. Odwiedzający stoisko będą mieli możliwość zapoznania się zaletami rozwiązań Wittman z zakresu Industrie 4.0.

Symulator Wittman 4.0

Rys.3. Symulator Wittman 4.0


Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna