Produkcja "smart" na targach Plastpol

Wittman - Automatyzacja i peryferia

Oprócz robotów i urządzeń peryferyjnych zintegrowanych z wtryskarkami Wittman Battenfeld pokaże też szeroką gamę innych robotów i peryferiów.

W zakresie systemów automatyzacji grupa zaprezentuje na targach PLASTPOL robota W833 z nowym rozwiązaniem konstrukcyjnym napędów serwo osi B-C. Kolejnym prezentowanym robotem będzie robot szybkobieżny W821UHS oraz pokazywany premierowo w Polsce robot PRIMUS 16. W przypadku robota W833 chodzi o urządzenie z opatentowanym przez Wittmann teleskopowym skokiem w osi Y. Rozwiązanie to wykorzystywane jest w robotach serii PRO i zapewnia kompaktową budowę, łatwość obsługi, dużą sztywność połączoną z niską emisją hałasu i ograniczonym zużyciem energii. Drugi z prezentowanych robotów W821 UHS (Ultra High Speed) został skonstruowany specjalnie dla jak najszybszego odebrania detali z obszaru formy. Robot ten umożliwia pracę z czasem odbioru wyprasek poniżej 1 s. Robot PRIMUS 16 Pick & Place o nośności 5 kg, przeznaczony jest dla wtryskarek o siłach zamykania 200-2000kN, i jest pierwszym przedstawicielem nowo wprowadzanej do oferty klasy robotów PRIMUS.

Wittmann Robot W833 pro

Rys.4. Wittmann Robot W833 pro

W dalszej kolejności Wittman Battenfeld zaprezentuje całe spektrum urządzeń peryferyjnych. Począwszy od dozownika grawimetrycznego GRAVIMAX primus G14M, następnie układu sterowania M7.3 przeznaczonego dla systemów centralnego podawania i suszenia surowców. Podajnika FEEDMAX S3net wyposażonego w lampę LED sygnalizującą stan pracy urządzenia. Podajnik FEEDMAX S 3-net przeznaczony jest do podawania różnego rodzaju tworzyw i przemiałów do suszarek, urządzeń dozujących lub wtryskarek. Pierwszy raz pokazany zostanie model posiadający dwa filtry powietrza. Dodatkowy filtr zapobiega przedostawaniu się pyłu do silnika podajnika w wypadku, gdy filtr główny nie został właściwie oczyszczony. Prezentacja podajników zostanie uzupełniona o urządzenia dedykowane do systemów centralnego podawania FEEDMAX B i FEEDMAX basic G a także dmuchawy dla tych podajników.

Feedmax S 3-net

Rys.5. Podajnik granulatu feedmax S 3-net

W zakresie urządzeń suszących Wittman Battenfeld pokaże dwa modele DRYMAX primus E. Są to suszarki suchego powietrza z dwoma sitami molekularnymi dla prowadzenia suszenia w sposób ciągły i z tymi samymi, stałymi parametrami. Będzie można zobaczyć również suszarkę serii ATON primus G. Suszarki z rotacyjnym kołem suszącym ATON wyposażone są w specjalne komory z sitami molekularnymi, które w połączeniu z nowoczesnym układem sterowania zapewniają stałe warunki procesu suszenia z znacząco niższym zużyciem energii i utrzymaniem stałego punktu rosy.

Drymax primus E60

Rys.6. Suszarka drymax primus E60

Prezentację uzupełnią termostaty TEMPRO basic C90 i C120. Przyjazne dla obsługi termostaty serii TEMPRO Plus D z układem sterowania opartym o ekran Touchscreen, reprezentowane będą przez modele TEMPRO plus D90/1 i TEMPRO plus D180.

Program ekspozycji obejmie także młyny, w tym urządzenia MINOR 2 przeznaczone do rozdrabniania twardych, wzmocnionych włóknem materiałów. MAS 3 i nowe w ofercie G-Max 33 to konstrukcje odznaczające się kompaktową budową i bardzo długą żywotnością. Młyny serii G-Max zostały stworzone specjalnie z myślą o prowadzeniu recyklingu układów wlewowych bezpośrednio przy wtryskarkach o siłach zamykania do ca 400t. W młynach tych zminimalizowano wymaganą dla ich posadowienia powierzchnię a także ograniczono poziom hałasu. Zaprezentowany zostanie największy z młynów tej serii G-Max 33.


Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna