Ranking najpopularniejszych artykułów w 2017

Ranking najpopularniejszych artykułów w 2017
Początek roku to doskonały czas na wszelkiego rodzaju analizy i statystyki dotyczące tego co udało się dokonać (bądź nie) w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Wpisując się zatem w „odwieczną” tradycję dokonywania podsumowań na chwilę cofnijmy się do ubiegłego roku.

Rok 2017 to 3,87 mln odsłon naszego portalu, co stanowi wzrost o ponad 20% w stosunku do roku 2016. Oznacza to, że strony Plastech.pl wyświetlano ponad 10 000 razy w ciągu jednego dnia! Ubiegły rok to również olbrzymi wzrost liczby użytkowników, odwiedziło nas 457 000 osób i jest to liczba większa o 66% niż w roku 2016.

W naszym serwisie zarejestrowanych jest prawie 19 tysięcy aktywnych użytkowników, zaś w katalogu branżowym znajduje się ponad 7 700 aktywnych firm. O znaczeniu biznesowym wortalu Plastech.pl świadczy fakt, iż od momentu jego powstania zamieszczono tu ponad 100 tysięcy ofert b2b.

Tyle Google Analytics.

Jak obrazują to wyżej podane liczby, Plastech. pl jest zdecydowanie największą w Polsce platformą biznesową dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ale to przecież nie wszystko co nasz wortal oferuje. Informacyjną część serwisu stanowią wiadomości branżowe, wywiady, materiały wideo, kalendarz i relacje z wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie. Od 15 lat staramy się dostarczać Państwu najświeższych informacji ze świata tworzyw sztucznych.

Korzystając zatem z okazji, przypomnijmy co najbardziej interesowało w minionym roku naszych Czytelników. Poniżej prezentujemy 10 najpopularniejszych, opublikowanych w 2017 w naszym serwisie, artykułów.

10. Biomedyczne zastosowanie wybranych materiałów polimerowych

Na miejscu 10 znalazł się artykuł popularyzatorski autorstwa dr hab. Ewy Kłodzińskiej z Instytutu Sportu oraz dr. Marka Konopa z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prezentujący wybrane przykłady biomedycznych zastosowań biodegradowalnych opatrunków na bazie keratyny i polimerów polilaktydowych.

9. Polski rynek opakowań rośnie dwukrotnie szybciej niż światowy

Do tematów budzących żywe zainteresowanie zawsze należeć będą opracowania dotyczące przyszłości konkretnej branży, szczególnie jeśli prezentowane tam prognozy są optymistyczne. Nie inaczej jest i tym razem.

8. PVC - fakty i mity

PVC to jedno z najbardziej popularnych tworzyw, co do którego wciąż jednak istnieje wiele uprzedzeń, wynikających najczęściej z braku informacji na temat aktualnego stanu wiedzy. Prezentowany tekst stara się chociaż w drobnym stopniu te szkodliwe mity rozwiać.

7. Szanse i wyzwania dla recyklingu w Polsce

Wywiad z prezesem Stowarzyszenia "Polski Recykling" zajął wysokie 7 miejsce. Z jednej strony, jak to wspomniano wcześniej, lubimy prognozy. Z drugiej jednak dotyczy on recyklingu - a jak się okazuje ten temat jest wyjątkowo ważny, co znajdzie odbicie również w tym rankingu.

6. Prognozy dla opakowań z biotworzyw

Jeszcze wyżej uplasował się artykuł dotyczący raportu firmy konsultingowej Smithers Pira "Przyszłość biotworzyw na rynku opakowań". Pokazuje, że pomimo niewielkiego dotychczas udziału biotworzyw w światowym rynku opakowań z tworzyw sztucznych, segment ten podlega szybkiemu wzrostowi.