Rozmowa z Anną Lemańską, dyrektor targów Pakfood + video

Rozmowa z Anną Lemańską, dyrektor targów Pakfood + video
Prezentujemy rozmowę z Anną Lemańską, dyrektorem targów Pakfood. Wystawę przeznaczoną dla przemysłu opakowań spożywczych zaplanowano od poniedziałku do piątku w Poznaniu na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pokazujemy też krótki materiał filmowy: informację o nowych projekcie Plastech.pl i nasze zaproszenie na Pakfood.

Targi Pakfood już za kilka dni. Wszystko dopięte na ostatni guzik jeśli idzie o przygotowania?
Anna Lemańska: -Oczywiście, jeśli chodzi o przygotowania to jesteśmy już zwarci i gotowi. Rozpoczęliśmy montaż stoisk w pawilonie 5 i 6A, gdzie zlokalizowane są tegoroczne targi. Przygotowujemy się również do wizyty na targach Prezydenta Bronisława Komorowskiego, Daciana Ciolosa - komisarza ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich w Komisji Europejskiej oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, którzy wspólnie otworzą największe w tej części Europy targi spożywczo-gastronomiczne: Polagra-Food, Polagra-Tech, Gastro Trendy i Pakfood oraz XXV Krajową Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Wysyłamy do mediów aktualne informacje dotyczące najciekawszych wydarzeń na targach i zapraszamy do odwiedzin profesjonalnych zwiedzających. Z niecierpliwością czekamy już na rozpoczęcie targów.


Jak należy zachęcić do przybycia do Poznania tych, którzy jeszcze się wahają, czy warto odwiedzić Pakfood?
Wrześniowe spotkanie liderów wśród producentów i dystrybutorów żywności, maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego oraz producentów opakowań to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie skierowane do przedstawicieli branży rolno-spożywczej.

Do Poznania przyjedzie w sumie ponad 1200 wystawców z 25 państw. Wystawcy zaprezentują ponad 100 nowych produktów, wśród nich szerokie spektrum gotowych wyrobów spożywczych, również tych przygotowanych według tradycyjnych receptur, nowoczesne technologie dla branży mięsnej, chłodniczej, klimatyzacyjnej, grzewczej, ogólnospożywczej oraz opakowań dla przemysłu spożywczego.

Zapraszamy na trzecią już edycję targów Pakfood, które jako stosunkowo młode wydarzenie zyskały zaufanie sektora opakowań spożywczych oraz spełniają oczekiwania rynku. Program wydarzeń towarzyszących ekspozycji pozwoli na zapoznanie się z aktualną kondycją branży, wymianę doświadczeń dotyczących innowacji, technologii oraz bezpieczeństwa opakowań dla żywności. Myślę, że przedstawiciele branży nie mogą przegapić tego wydarzenia.

Pakfood jest na rynku od 2007 r. Jak na tle innych nowych imprez w portfolio Międzynarodowych Targów Poznańskich rozwija się ta właśnie wystawa?
Targi Pakfood pojawiły się w portfolio MTP kilka lat temu uzupełniając ofertę organizowanych w cyklu dwuletnim targów Taropak. Jako targi średniej wielkości skierowane do ściśle zorientowanej grupy zwiedzających doskonale wpisują się w potrzeby producentów i odbiorców opakowań dla przemysłu spożywczego. Stanowią one dobrą okazję do przedstawienia swojej oferty oraz podtrzymania kontaktu z klientami w latach bez sztandarowej imprezy opakowaniowej MTP - Taropaku.

W najbliższych latach światowe zapotrzebowanie na opakowania do żywności będzie wzrastać, a te stanowią aż 65 proc. wszystkich opakowań. Dlatego też targi Pakfood odpowiadają w pełni na zwiększone zapotrzebowanie rynku na innowacyjne rozwiązania w sektorze opakowań spożywczych, prezentując światowe trendy techniki pakowania, technologii produkcji opakowań do żywności i ich wzornictwa.

Kiedy w 2009 r. kończyła się druga edycja Pakfoodu sądziliście Państwo, że trzecia zgromadzi więcej wystawców niż będzie ich obecnych już za kilka dni, czy może rachuby w tym względzie były mniej optymistyczne od tych przyniesionych przez rzeczywistość?
Podczas tegorocznej edycji Pakfoodu swoją ofertę zaprezentuje 140 firm, utrzymując liczbę wystawców na poziomie porównywalnym do 2009 r. Można zatem zaobserwować trend do stabilizacji targów.