Rozmowa z Anną Lemańską, dyrektor targów Pakfood + video

Na co w kontekście pozytywów najbardziej zwracali uwagę wystawcy i odwiedzający poprzednie edycje Pakfoodu i co na podstawie ich wskazań wymagało przy przygotowaniach do tegorocznej wystawy największego udoskonalenia?
Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood wypełniają istniejącą dotychczas lukę w imprezach wystawienniczych poświęconych temu segmentowi opakowań. Stanowią doskonałą okazję do zaprezentowania przez krajowy i zagraniczny przemysł oferty w zakresie opakowań żywności.

Ani w kraju, ani za granicą nie organizowano targów i wystaw opakowań tematycznie adresowanych do konkretnej branży przemysłu. Fakt ten doceniają nasi wystawcy. Ważną okolicznością zwiększającą atrakcyjność targów Pakfood, także dla profesjonalnych zwiedzających, jest ich równoległa organizacja z targami sektora spożywczo-gastronomicznego. Pakfood to dobra okazja do skonfrontowania potrzeb producentów opakowań z producentami żywności – użytkownikami tych opakowań.

Międzynarodowe Targi Poznańskie niezmiennie udoskonalają proces organizacji wydarzeń targowych - stale rozbudowują swoją infrastrukturę, korzystają z nowoczesnego systemu rejestracji zwiedzających, który pozwala na efektywne dotarcie do ściśle określonych grup odbiorców, zapewniają doskonałą obsługę wystawców w Biurach Obsługi Targów.

W czasie tegorocznej edycji targów profesjonalni zwiedzający otrzymają bezpłatnie katalog wystawców na CD wraz z tzw. Vademecum zwiedzającego, które stanowi kompendium wiedzy na temat wszystkich wydarzeń, zawiera dokładne lokalizacje stoisk wystawców oraz mapę terenu. Ułatwieniem w poruszaniu się po terenach targowych będą również nowe elementy komunikacji wizualnej.

Anna Lemańska, dyrektor targów Pakfood


Jak bardzo prestiż targów Pakfood podnosi fakt, że w tym samym czasie w sąsiednich halach MTP odbywają się targi Polagra?
Blok targów wrześniowych tworzy razem najbardziej kompleksową platformę biznesowo-marketingową dla wszystkich firm działających w branży spożywczej – począwszy od technologii produkcji, przez gotowe wyroby, aż po pakowanie i logistykę produktów spożywczych. Dlatego też nasi potencjalni klienci maja szansę zapoznania się zarówno z sektorem opakowań, jak i z gotowymi wyrobami przeznaczonymi do konsumpcji. Liczne konferencje, wystawy, prezentacje, pokazy i degustacje stworzą korzystny klimat do nawiązywania kontaktów handlowych w międzynarodowym gronie.

Targi to oczywiście liczne nowości. Jakie z nich szczególnie poleciłaby Pani odwiedzającym w tym roku
Pakfood to cenione forum prezentacji najnowszych rozwiązań i technologii, które mają swoją premierę podczas targów w Poznaniu. Wystawcy zgłosili blisko 50 nowości, w tym również premiery światowe.

Wśród produktów wyróżnionych znaczkiem nowości będzie można zobaczyć najnowsze rozwiązania technologicznie w zakresie opakowań, automatów pakujących, belownic, drukarek, etykieciarek, znakowników, weryfikatorów kodów kreskowych, pomp próżniowych oraz wiele innych. Z listą nowości targowych można zapoznać się m.in. w przewodniku dla zwiedzających oraz na stronie internetowej organizatora www.pakfood.pl.

Co dla Pani jako dyrektora projektu stanowiło największe wyzwanie i największą trudność w zakresie przygotowań do tegorocznego Pakfoodu. I w jakich momentach satysfakcja była największa?
Źródłem ogromnej satysfakcji jest dla mnie możliwość współpracy z przedstawicielami tak prężnie rozwijającego się sektora w kraju, cieszącego się także silną pozycją międzynarodową. Polski przemysł opakowaniowy od prawie 20 lat jest jednym z największych na mapie Europy i stanowi przy tym 1,3 proc. światowego rynku opakowań. Dzięki funduszom unijnym wykorzystuje również najnowsze technologie i środki produkcji, co zwiększa jego potencjał. Cieszy mnie, że silna reprezentacja tego sektora obecna jest ze swoją ofertą na targach Pakfood.

Powie Pani po zakończeniu imprezy, że targi były udane, jeśli…
Jeśli przyczynią się do sukcesu handlowego naszych wystawców.

Na koniec pytanie o targi Taropak. W przyszłym roku wystawa odbędzie się w październiku, a nie tak jak ostatnio bywało we wrześniu. Jaki jest powód tego miesięcznego przesunięcia?
Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Logistyki Taropak odbędą się w dniach 8-10 października 2012 r. Towarzyszyć im będą także Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech, Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra-Food oraz Międzynarodowe Targi Gastronomii Gastro Trendy. Zmiana terminu wynika ze światowego kalendarza targowych imprez spożywczych, który również uwzględniamy przy planowaniu terminarza wydarzeń w Poznaniu.