Zastosowania spektrofotometru CF-300
Dużym obszarem wykorzystania jest branża kosmetyczna. W głównej mierze będą to różnego rodzaju drobne buteleczki i akcesoria przeznaczone do makijażu. Również małe tubki, nakrętki oraz potrzeba sprawdzania powtarzalnego nadruku na tworzywie będą obiektem zainteresowania dla spektrofotometru CF-300. W kwestii akcesoriów do makijażu przykładem mogą być kredki do oczu, konturówki i pędzelki. Mowa tu o rozwiązaniach, w których występuje wkład w obudowie z tworzywa. Do tego jest jeszcze skuwka i pokrywka od wyjmowania wkładu, które mają być właśnie w kolorze tego wkładu.
Branża modowa to kolejny przykład, gdzie producenci dodatków krawieckich dostarczają swoje wyroby do rozpoznawalnych marek odzieżowych. Mowa tutaj o guzikach, klamrach, zapięciach i suwakach. Takie marki posiadają w swojej ofercie również oprawki do okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych. Dla wyżej wymienionych elementów sprawdzi się tylko urządzenie Konica Minolta CF-300.

Również dostawcy części do sprzętów AGD i RTV mogą być zainteresowani możliwością kontrolowania barwy na ultramałej powierzchni. Przykładami niech będą małe przyciski, które mogą mieć wklęsłe kształty lub po prostu nie mają wystarczająco dużo płaskiej powierzchni, by prawidłowo zmierzyć ją ręcznymi spektrofotometrami. W takiej sytuacji odkrywamy ogromną zaletę pomiaru ultramałych powierzchni modelem Konica Minolta CF-300. Opisując kwestię przycisków i pokręteł należy wspomnieć o branży automotive. To właśnie marki samochodowe oczekują najlepszego podejścia do pomiaru detali, które rzeczywiście są małe i stanowią wyzwania dla prawidłowej kontroli. Opisując drobne elementy warto również przedstawić możliwość zastosowania spektrofotometru Konica Minolta CF-300 do kontroli niedużych detali, złączy, konektorów i przewodów z tworzyw sztucznych. To właśnie producenci i dostawcy takich komponentów elektronicznych, elektroinstalacyjnych, automatyki przemysłowej i wyposażenia warsztatów z pewnością będą zainteresowani możliwością mierzenia płaskiej powierzchni o wymiarze 0,75 × 1,0 mm.
Andrzej Wojtkowski, Konica Minolta Sensing