Wtryskarkowe podsumowanie roku

Vladimir Dunajewski, dyrektor zarządzający Bole Europe Technology: Rok 2023 był dla nas rokiem zmian. Naszą misją było poszerzenie działań marketingowych i sprzedażowych na rynkach europejskich. Nasz rozwój był dodatkowo motywowany przedstawieniem naszych wzrastających możliwości produkcyjnych i rozwoju innowacyjnych rozwiązań w związku z otwarciem w kwietniu 2023 nowej fabryki w Chinach, która potroiła możliwości wytwórcze naszego asortymentu przy zapewnieniu w pełni zautomatyzowanego procesu produkcyjnego. Przy współpracy z naszymi przedstawicielami oraz partnerami poszerzyliśmy portfolio usług, co pozwala nam obecnie na kompleksową obsługę klienta, pod względem nie tylko zakupu wtryskarki ale również całości niezbędnych peryferii.

Rok 2023 niewątpliwie był rokiem trudnym, a takie czynniki jak wojna czy rosnąca inflacja miały znaczący wpływ na obniżenie popytu na rynku ze względu na niepewność klientów co do przyszłości. Bole w swoich działaniach dostosowuje się do tych zmiennych warunków i wspiera klientów na każdym etapie procesu zakupu.

Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu Fanuc Polska Sp. z o.o.: Obecny rok charakteryzuje się spowolnieniem globalnego wzrostu gospodarczego. Fabryki zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy i świata mierzą się z wyzwaniem utrzymania lub zwiększenia wydajności produkcji przy jednoczesnym ograniczaniu zasobów, ścisłej kontroli kosztów i wypełnianiu luk kadrowych. Kluczem do sukcesu jest doskonalenie procesów wewnątrz firm, a także wdrażanie technologii, która zapewni odpowiednie parametry i pozwoli lepiej zarządzać personelem.


roboshot

Pozytywnym aspektem, który warto podkreślić, jest coraz większa dojrzałość rynku, a w szczególności klientów z branży produkcyjnej, w obszarze zrozumienia korzyści płynących z zastosowania nowoczesnych technologii, w tym produktów naszej marki. Od dawna angażujemy się w działania o charakterze edukacyjnym, by dostarczać wiedzę do firm. Współpracujemy z różnymi instytucjami, sektorem akademickim, a także przedsiębiorcami z różnych branż przemysłu, bo właśnie oni są w stanie wykorzystać tę technologię w praktyce. I dziś widzimy, że nasze idee padają na podatny grunt. Klienci, z którymi się spotykamy, coraz częściej myślą o współpracy długoterminowej, a nie tylko o zakupie pojedynczych maszyn lub robotów tu i teraz. Wiedza na temat automatyzacji i robotyzacji staje się coraz pełniejsza i bardziej powszechna, a to buduje w nas optymizm na kolejne lata.

Branża maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych jest niezwykle innowacyjna. Czym możecie się pochwalić? Jakiego typu rozwiązania wprowadziliście w tym roku? Czym zaskoczyliście waszych klientów?

Tomasz Tybura: Bieżący rok to kontynuacja naszych działań w kierunku dalszej "elektryfikacji" naszych produktów, a więc rozwiązań bezpośrednio wspierających zrównoważony rozwój przedsiębiorstw. Kontynuujemy wdrażanie serii maszyn high-speed PAC-E, własnych rozwiązań automatyzacji (handle & Place, handle & Box) i digitalizacji produktów. Przekroczyliśmy już liczbę 80 tys. wyprodukowanych maszyn elektrycznych, a nasz zakład w chińskim Ningbo zaczyna produkcję maszyn elektrycznych na rynek azjatycki.


pac-e

Ursula Steiner: W tym roku nawiązaliśmy partnerstwo z niemieckim producentem form wtryskowych Roth Werkzeugbau GmbH. Tym samym poszerzyliśmy ofertę i otwieramy nowe możliwości dla przetwórców tworzyw w naszym kraju, zapewniając dostęp do zaawansowanej technologicznie narzędziowni. Firma Roth wytwarza m.in. formy do wtrysku wielokomponentowego oraz przeznaczone na duże i wymagające detale logistyczne.

Drugim ważnym dla nas wydarzeniem jest współpraca z hiszpańską firmą Altero Recycling Machinery i rozwój naszej oferty w zakresie maszyn i linii do recyklingu. Nasz nowy partner specjalizuje się w projektowaniu i produkcji kompletnych linii do regranulacji odpadów z tworzyw sztucznych, zarówno poprodukcyjnych, jak i pokonsumenckich. Firma Dopak została wyłącznym przedstawicielem producenta na rynku polskim w zakresie dystrybucji maszyn, a także usług serwisowych i sprzedaży części zamiennych. Rozwiązania Altero słyną z wysokiej jakości i niezawodności oraz uwzględniają potrzebę minimalizowania zużycia energii elektrycznej i wpływu na środowisko. Jednocześnie, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, maszyny umożliwiają pełną kontrolę parametrów, w celu utrzymania stabilnego i wydajnego procesu.

Vladimir Dunajewski: To był dla nas bardzo pracowity rok. Zakończyliśmy prace nad produkcją innowacyjnych linii technologicznych, otwieramy nową siedzibę w Niemczech, dynamicznie rozwijamy się na rynku chińskim i wprowadzamy nowe produkty wspomagane najnowocześniejszymi technologami. Wkrótce otworzymy też nasze pierwsze centrum R&D w Europie. Nasze działania obejmują też prężny rozwój sieci partnerskich, co oznacza możliwość sprzedaży kompatybilnej z wtryskarkami Bole w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej. W tym roku, podczas otwarcia nowej fabryki w Chinach, po raz pierwszy zaprezentowaliśmy maszyny do innowacyjnej metody wtrysku w technologii formowania stopów magnezu Thixomolding. Pokazaliśmy też wtryskarki dedykowane dla produkcji detali multikomponentowych i już mamy klientów, którzy na nich pracują. W tym roku sprzedaliśmy najnowocześniejszą, w pełni elektryczną maszynę dwupłytową. Prowadzimy kampanię informacyjną dotyczącą oszczędności energii przy procesie produkcji i zalet, które w tym zakresie mają nasze produkty. Rok 2023 udowodnił, iż wizja zakładająca ciągłe doskonalenie procesów produkcji stanowczo zachęca klientów do zakupu maszyn Bole.

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233
Wysokotechnologiczne wtryskarki dla Przetwórców
 

Wysokotechnologiczne wtryskarki dla Przetwórców tworzyw sztucznych. Szerokie spektrum zastosowań dla wszystkich branż oraz ciągła dostępność w Polskim magazynie europejskiego przedstawiciela. Maszyny hydrauliczne i elektryczne, kolanowe oraz dwupłytowe + maszyny specjalne.

Polska, 41-406 Mysłowice, Katowicka 72
Wtryskarki elektryczne, technologia CNC
  Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa

Wtryskarki elektryczne, technologia CNC, roboty przemysłowe, centra obróbcze, elektrodrążarki drutowe, szkolenia, serwis, e-store

Polska, 52-407 Wrocław, Tadeusza Wendy 2
Maszyny i usługi do przetwórstwa tworzyw
  Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa

Maszyny i usługi do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 52-407 Wrocław, Kwiatkowskiego 5a
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83