Zielone światło dla targów

Zielone światło dla targów…

2 czerwca przypada Global Exhibitions Day, światowe święto branży targowej, i to właśnie w tym dniu rząd ogłosił decyzję o odmrożeniu branży targowej, która jak zapowiadają organizatorzy wystaw, faktycznie ma szansę ruszyć we wrześniu tego roku. O znaczeniu targów dla gospodarki rozmawiali szefowie największych ośrodków targowych w Polsce, samorządowcy, biznesmeni i przedstawiciele świata kultury podczas zorganizowanej przez Polską Izbę Przemysłu Targowego i Komitet Obrony Branży Targowej konferencji „Back to Bussiness - Zielone Światło dla branży". Spotkanie było transmitowane online równocześnie z czterech miast-ośrodków targowych: Poznania, Gdańska, Krakowa i Kielc. 

Działalność targowa została unieruchomiona ponad 14 miesięcy temu, z krótką jesienną przerwą, kiedy to organizacja wystaw była przez krótki czas możliwa. - To jest branża, która pierwsza została zamrożona i ostatnia uwolniona - mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta. - Targi to element pobudzenia życia gospodarczego, płuca dla każdego miasta i regionu, w którym funkcjonują. Wystarczy wspomnieć, że jedna złotówka zostawiona na targach to 6 złotych wydanych w mieście na taksówki, hotele, restauracje i kwiaciarnie. 

Rząd zdecydował, że targi mogą wystartować 6 czerwca br. w reżimie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. - W rzeczywistości oznacza to, że pierwsze wystawy odbędą się we wrześniu - wyjaśnia Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. - Wystaw nie organizuje się bowiem w kilka dni. Ostatni rok pełen obostrzeń pokazał nam, że jesteśmy bardzo społeczni, spragnieni kontaktów osobistych i to jest źródłem mojego optymizmu co do przyszłości targów. Służą one bowiem budowaniu zaufania niezmiernie ważnego w biznesie, czego nie da się osiągnąć za pośrednictwem internetu.

Pierwszą wystawą, inaugurującą jesienny sezon targowy niemal w całej branży, będzie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który podobnie jak przed rokiem, będzie jedyną wystawą branży obronnej jaka się odbędzie w Europie. - Wystawy, które miały odbyć się w pierwszym półroczu tego roku zostały przeniesione na jesień, zatem nasz kalendarz jest bardzo ciasny, ale wystawcy oczekują targów - twierdzi Andrzej Mochoń.

Potwierdza to Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment. - Targi są zwierciadłem biznesu. Z niecierpliwością oczekujemy możliwości spotkań face to face, wystawiania się na międzynarodowych imprezach, z których czerpiemy inspiracje. Biznes to relacje, kontakty i spotkania bezpośrednie, wystawy wrócą zatem do naszych kalendarzy.

A już wieczorem 2 czerwca o godz. 21:00-22:00 zostaną podświetlone na zielono obiekty targowo-kongresowe, m.in. iglica Międzynarodowych Targów Poznańskich, obiekt i wieża Targów Kielce, obiekt AmberExpo w Gdańsku, obiekt EXPO Kraków, Katowicki Spodek, czy Centrum Kongresowe ICE Kraków.

zdjecie-debata-1
Na zdjęciu od lewej: Rafał Mazurczak - członek zarządu Echo Investment, Andrzej Mochoń - wiceprezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego i prezes zarządu Targów Kielce, Bogdan Wenta - prezydent Kielc

Źródło: Targi Kielce

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska