Czas na transformację cyfrową w polskiej branży produkcyjnej

Chmura – rozwiązanie dla branży produkcyjnej? Tak!

Cyfrowa transformacja nie może obejść się bez chmury, ale jakie korzyści zapewnia ona branży produkcyjnej? Przede wszystkim - ciągłość działania środowiska, a co za tym idzie - firmy.

Chmura zapewnia stałą łączność z dostawcami i klientami, a dzięki tej technologii łatwiej jest udostępniać ważne dane na zewnątrz, bez obaw o ich bezpieczeństwo. Umożliwia też wygodną komunikację między wszystkimi pracownikami odpowiedzialnymi za kolejne fazy produkcji.

Połączenie informacji z działów planowania i rozwoju z danymi dotyczącymi łańcucha dostaw ułatwia fabrykom przygotowanie do produkcji. Dzięki temu droga od pomysłu do gotowego produktu skraca się znacząco.

Chmura zapewnia także skalowalną i elastyczną moc obliczeniową, umożliwiającą dokładniejsze i szybsze analizy na większej ilości danych. Pozwala to zarówno lepiej przewidywać zmiany czy problemy, jak i na nie reagować, gdy już wystąpią.

W przypadku firm produkcyjnych szczególnie warto przenieść do chmury systemy niezwiązane bezpośrednio z produkcją i wykorzystywane w różnych lokalizacjach, np. ERP, aby zachować ciągłość działania firmy, realizację zamówień i prawidłowe działanie procesów obsługujących klientów zewnętrznych oraz wewnętrznych.

Dlatego też, dla branży produkcyjnej rekomendujemy chmurę hybrydową - połączenie chmury prywatnej i firmowej infrastruktury lokalnej. Pozwala ona korzystać z zalet obu rozwiązań przy zachowaniu wysokiego poziomu kontroli i bezpieczeństwa.

Jak zrobić pierwszy krok do cyfrowej transformacji?

Transformacja cyfrowa w produkcji nie musi być rewolucją – najlepiej podejść do niej w sposób ewolucyjny. Pełna transformacja cyfrowa to inwestycja na lata i nie ma na nią jednej, idealnej recepty – każda firma powinna dopasować ją do swojej specyfiki.

Rozwiązania technologiczne powinny przede wszystkim służyć produkcji, dlatego warto zacząć wprowadzanie zmian od obszarów, które spowalniają rozwój biznesu. W następnych krokach wybieramy rozwiązania zwiększające wydajność i bezpieczeństwo, a także wspierające ewolucję w kierunku Przemysłu 4.0.

Co mogą zrobić polskie przedsiębiorstwa planujące cyfryzację? Poszukać zewnętrznego partnera wspierającego długofalowy rozwój, np. polskiego centrum danych.

Polskie Data Center posiadają wiedzę i doświadczenie niezbędne do przeprowadzenia transformacji cyfrowej. Ponadto, doskonale znają najnowsze rozwiązania IT i pomagają dobrać tylko te, które najlepiej sprawdzą się w firmie klienta. Zapewniają też trudno dostępne zasoby – bezpieczne przestrzenie serwerowe, wysokiej jakości sprzęt, a przede wszystkim wykwalifikowane zespoły inżynierów.

Dzięki temu dostawcy usług Data Center mogą zdjąć z firm produkcyjnych odpowiedzialność za całość bądź część procesów IT, odciążając tym samym jej własne zasoby.

Ponadto, profesjonalne centra danych posiadają wielowarstwowe zabezpieczenia, gwarantują niską awaryjność i zapewniają firmom wysoki poziom ciągłości działania.

Jak wygląda współpraca z partnerem technologicznym?

Jak przebiega nawiązanie współpracy z zewnętrznym centrum danych? Możemy to przedstawić na przykładzie MAIN – polskie dostawcy Data Center zlokalizowanego w centrum Warszawy.

Pierwszym krokiem po zgłoszeniu się do nas jest rozmowa o potrzebach firmy i jej aktualnym środowisku IT. Następnie analizujemy zebrane informacje i materiały pod kątem możliwych usprawnień systemów, poprawy wydajności oraz bezpieczeństwa. Bierzemy pod uwagę infrastrukturę wirtualną i fizyczną - serwery, macierze i sprzęt sieciowy.

Po gruntownej analizie zebranych informacji, przedstawiamy propozycję rozwiązania. W tym momencie możesz zweryfikować, czy spełnione zostały Twoje oczekiwania.

Decydując się na wdrożenie jesteś świadomy:

  • Korzyści z zaprojektowanego środowiska,
  • Dokładnego planu wdrożenia,
  • Wyceny całego rozwiązania.

W dalszych krokach inżynierowie MAIN wdrażają nowe środowisko zgodnie z harmonogramem, a następnie przechodzą do czynności utrzymaniowych.

Dlaczego MAIN? Centrum danych dla branży produkcyjnej

Wybór partnera technologicznego jest ważnym krokiem w procesie transformacji cyfrowej – niezależnie od tego, w jakie rozwiązania chcemy zainwestować, jaki mamy zespół IT, czy plany na przyszły rozwój firmy.

Podczas poszukiwań warto zwrócić uwagę na MAIN - oferujemy szeroki zakres rozwiązań chmurowych, w tym backup, replikację i chmurę hybrydową, które sprawdzają się w branży produkcyjnej. Oprócz wiodącej technologii zapewniamy profesjonalne doradztwo – pomagamy wybrać, wprowadzić i utrzymać rozwiązanie odpowiadające Twoim potrzebom.

Posiadamy wiedzę potwierdzoną branżowymi certyfikacjami, m.in. ISO, oraz doświadczenie w pracy z małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami. Zdobyliśmy zaufanie wielu klientów z wymagających sektorów, a nowe technologie to nasza pasja.

Zależy nam na rozwoju polskich firm produkcyjnych, dlatego zachęcamy do kontaktu – spotkajmy się i poszukajmy wspólnie skutecznej drogi do sukcesu i zrównoważonego rozwoju.

Chmura i backup - Cloud computing w modelu IaaS - Chmura prywatna, hybrydowa i multichmura - Zarządzanie środowiskami cloud - Disaster Recovery Center - serwery dedykowane, kolokacja - Bare Metal as a Service

Polska

Reportaże

Forum