Hanna Węglewska, ZAT: oczekujemy stabilnego rozwoju rynku

Hanna Węglewska, ZAT: oczekujemy stabilnego rozwoju rynku
Na koniec grudnia poprosiliśmy o krótkie podsumowanie 2011 r. w Zakładach Azotowych w Tarnowie. Hanna Węglewska z ZAT odpowiedziała na pytania, jak miniony rok w zakresie działania na rynku tworzyw sztucznych oceniany jest w Azotach Tarnów.

Hanna Węglewska, Zakłady Azotowe w Tarnowie - Mościcach: - Na pytanie, jaki to był rok dla branży tworzyw sztucznych, można odpowiedzieć, że co prawda rok ten należał do trudnych, zarówno dla polskiej jak i europejskiej branży tworzyw sztucznych, ale mimo to cieszy nas bardzo dobra pozycja wszystkich elementów składowych segmentu zastosowania tworzyw konstrukcyjnych.

W mijającym roku Azoty Tarnów zmieniły swoją organizację sprzedaży tworzyw sztucznych na rynku polskim. Od maja tworzywa Tarnamid i Tarnoform sprzedawane są wyłącznie za pośrednictwem naszych własnych struktur dystrybucyjnych. Zdecydowaliśmy się na tą zmianę ponieważ zacieśnienie współpracy z przetwórcami stało się konieczne do tego byśmy mogli zapewnić im profesjonalny serwis i doradztwo techniczne oraz ciągłość dostaw wysokiej jakości polimerów.

Jeśli chodzi natomiast o to, co było najistotniejsze dla funkcjonowania branży tworzyw sztucznych w zakończonym roku otoczenie gospodarcze sprzyjało rozwojowi przetwórstwa tworzyw. W szczególności pierwsza połowa roku charakteryzowała się bardzo dużym popytem i historycznie rekordowymi notowaniami cen.

W kontekście planów i oczekiwań na 2012 r. trzeba stwierdzić, że w przyszłym roku zamierzamy konsekwentnie realizować zadania wynikające ze strategii jaką nasza firma przyjęła dla biznesu tworzywowego. Będziemy też z pewnością kontynuować działania podjęte w roku 2011. Oczekujemy stabilnego rozwoju rynku tworzyw sztucznych i mamy nadzieję, że wskaźniki makroekonomiczne na to pozwolą.Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8